Choose fontsize:
Üdvözöllek, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
Hírek
Üdvözöllek!

Write your own HTML here in this area!
Oldalak: [1] 2 3 ... 72   Le
  Nyomtatás  
Szerzô Téma: Filmkritika - kritikán aluli és felüli filmek  (Olvasva: 263597 )
0 Tag és 2 Vendég ezt a témát nézi(k).
Adri
Vendég
« Elküldve: Janu?r 24, 2013, 05:50:41 »

Mivel viszonylag sokszor beszélgetünk filmekrõl és sorozatokról, logikusnak láttam nyitni egy vonatkozó topic-ot. Adminok ha gondolják átpakolják ide az eddigi beszélgetéseket, ha nem akkor meg itt lehet folytatni az eddig megkezdett témákat. Vagy felvetni újakat...  Kacsint
Naplózva
morph
Klubtagok

Nem elérhetô Nem elérhetô

Hozzászólás: 1977

« Válasz #1 Elküldve: Janu?r 24, 2013, 06:08:32 »

Jaaaj, ne is mond, még erre is voltak ilyen "benfentes miszcsériüsz háttérsztorik meg elemzések" Vidám Hogy a fekete takony az érzékeli a környezetét és reagál az érzelmekere és úgy mutál mindent szanaszét... és a gonoszság miatt alakul ki az alien.... blehhe Vidám szal ha felküldték volna Gandhi-t akkor savas vérû cafatológépek helyett pitypangos pónik lettek volna virágesõben Nyelv
Öööööö... Nemazéééééé.... deeeeeee.... emlékeim szerint mintha az "eredeti" elképzelés úgy szólna hogy az alieneket eredetileg a Yautja-k tenyésztették ki mert unták a könnyû vadászatokat. Majd valamikor jól kikérdezem Alien+Predator szagértõ ismerõst.
Lényeg hogy így egy "picit" megkúrálják a logikát még itt is.
Azt hiszem arról volt szó, hogy a készítõk az eredeti trilógiát tekintik kánonnak, vagy talán még a 4-iket. Az AVP-t úgy rémlik nem. (Nagyon halkan jegyzem meg, hogy én is igyekszem ignorálni. Mosolyog) De persze lehet, hogy valamit összekeverek.
Amúgy szerintetek milyen érzelemre reagálva kezdte el a trutyi szép lassan és fájdalmasan, önmagát betegségnek álcázva kinyírni szerencsétlen dokit? Mosolyog
« Legutoljára szerkesztve: Janu?r 24, 2013, 09:39:46 írta morph » Naplózva

"Life is just a dream."
hétszünyû
Klubtagok

Nem: Férfi
Hozzászólás: 3112

jajajaja !

« Válasz #2 Elküldve: Janu?r 24, 2013, 06:43:16 »

Nem akarok kötözködni de szerintem ennek a filmnek felesleges volt topicot nyitni, azt a nagyon max 10 hsz-t amit meg fog élni simán elbírta volna bármelyik másik ( pl. beszélgetések ... ami pont erre lett kitalálva )

Én személy szerint nem fogom kommentelni a filmeket egynél többször mert azt már gimi harmadikban is rüheltem amikor az irodalom tanár megpróbálta megmagyarázni, hogy mire gondolt József Attila amikor pl a Születésnapomra c. verset írta. ( de mondhattam volna Ady Endrét, Petőfit stb. ).
Lehet éppen csak jól hangzó refrént talált vagy épp be volt tépve ... ennyi.

Az az említett egy szem komment/film meg úgyis a tetszik nem tetszik stílus bővebb keretein belül fog mozogni.Nyelv
« Legutoljára szerkesztve: Janu?r 24, 2013, 06:45:17 írta hétszünyû » Naplózva
Adri
Vendég
« Válasz #3 Elküldve: Janu?r 24, 2013, 07:00:35 »

Nem akarok kötözködni de szerintem ennek a filmnek felesleges volt topicot nyitni, azt a nagyon max 10 hsz-t amit meg fog élni simán elbírta volna bármelyik másik ( pl. beszélgetések ... ami pont erre lett kitalálva )

Én személy szerint nem fogom kommentelni a filmeket egynél többször mert azt már gimi harmadikban is rüheltem amikor az irodalom tanár megpróbálta megmagyarázni, hogy mire gondolt József Attila amikor pl a Születésnapomra c. verset írta. ( de mondhattam volna Ady Endrét, Petõfit stb. ).
Lehet éppen csak jól hangzó refrént talált vagy épp be volt tépve ... ennyi.

Az az említett egy szem komment/film meg úgyis a tetszik nem tetszik stílus bõvebb keretein belül fog mozogni.Nyelv
Pusztán abból indultam ki, hogy rajtad kívül még vagyunk páran a Fórumon és lehet néhányan szívesebben beszélgetünk hosszabban a filmekrõl (pl. én így vagyok ezzel).  Kacsint

Amúgy halkan megjegyzem, hogy az 1612-vel kapcsolatosan négy kommentet is írtál, szóval gyanítom nálad is inkább filmje válogatja.  Kacsint
Naplózva
Adri
Vendég
« Válasz #4 Elküldve: Janu?r 24, 2013, 07:17:17 »

Amúgy a Sinister-t látta valaki?  Szemforgató Jövõ héten tervezem megnézni, kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Naplózva
morph
Klubtagok

« Válasz #5 Elküldve: Janu?r 24, 2013, 07:27:39 »

Zoli: nem kötelezõ többet írni. Mosolyog Személy szerint én jó ötletnek tartom, mert a filmkritika az egyetlen dolog, amit visszakeresek a Beszélgetésekbõl, ha kitalálom, hogy valamit talán megnézek, amirõl már írtatok valamit korábban. Illetve többnyire csak keresném, mert nincs kedvem homeless módjára a sok szemét közt turkálni.

Amúgy a Sinister-t látta valaki?  Szemforgató Jövõ héten tervezem megnézni, kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Nope. Nem vagyok nagy rajongója a mûfajnak.
Naplózva

"Life is just a dream."
hétszünyû
Klubtagok

jajajaja !

« Válasz #6 Elküldve: Janu?r 24, 2013, 07:42:59 »

Jó jó közben megyõztetek meg megyõztem saját magam is  Vidám

A kritika ellen amúgy láthattátok, hogy eddig sem emeltem kifogást és ha kihagyjuk belõle a "mire gondolhattak?" részt akkor én is olvani fogom.
Naplózva
Adri
Vendég
« Válasz #7 Elküldve: Janu?r 24, 2013, 07:48:30 »

Jó jó közben megyõztetek meg megyõztem saját magam is  Vidám

A kritika ellen amúgy láthattátok, hogy eddig sem emeltem kifogást és ha kihagyjuk belõle a "mire gondolhattak?" részt akkor én is olvani fogom.
Mosolyog
Naplózva
Ander
Fõjuhász

Hozzászólás: 2277

« Válasz #8 Elküldve: Janu?r 25, 2013, 10:59:44 »

Ha valakinek tetszett az új Star Trek film rendezése, akkor lehet örülni az új Star Wars filmnek. Magyarul: a dolgok jelen állása szerint J. J. Abrams rendezi az új Star Wars filmet.
(Nem vagyok nagy film guru, de én inkább a forgatókönyv vagy történet minõségét féltem, mint a rendezés minõségét, ha már a Star Trek filmmel húzok párhuzamot.)
Naplózva

"My fandom is random."
"Ez a Mahut-kultúra a hazai szerepjátékos élet Raszputyinja, *******. Lelövik, kiherélik, megmérgezik, agyonverik, a folyóba dobják, de akkor is elõmászik, és mindig szörnyûbb, mint elõdje"
"Szerintem inkább a "lehet, hogy p.ö.c.s., de jókor durrant el" stimmel a Magusra."
Epic
Klubtagok

Hozzászólás: 2012

Insane

« Válasz #9 Elküldve: Janu?r 25, 2013, 11:21:13 »

Ha valakinek tetszett az új Star Trek film rendezése, akkor lehet örülni az új Star Wars filmnek. Magyarul: a dolgok jelen állása szerint J. J. Abrams rendezi az új Star Wars filmet.
(Nem vagyok nagy film guru, de én inkább a forgatókönyv vagy történet minõségét féltem, mint a rendezés minõségét, ha már a Star Trek filmmel húzok párhuzamot.)

Talán a karakterek többet fognak mozogni 5 méternél 1-1 jelenetben és nem ilyen langyi "5 méter séta -beszélgetés -megállás- szembefordulás - jelenet vége" (mert elfogyott a hely a zöld vászon elõtt) típusú rendezés lesz. Mosolyog
Naplózva

"Szerintem meg ötös.. nem is kicsi, azt a rezignált kurva anyádat!"
morph
Klubtagok

« Válasz #10 Elküldve: Janu?r 25, 2013, 01:39:51 »

Azt hiszem a trekkiek azért sírtak anno, mert túl Star Warsos volt a Star Trek reboot. (Nem így mondták, de olyan dolgokat kértek számon, ami SW-re lehetett volna inkább jellemzõ, a megszokott ST értelmezésre meg nem annyira).
Ez alapján akár örülhetünk is.
Ami forgatókönyvet illeti, a Little Miss Sunshine nem volt rossz, már persze egész más mûfaj.
Naplózva

"Life is just a dream."
morph
Klubtagok

« Válasz #11 Elküldve: Janu?r 25, 2013, 01:49:30 »

Jut eszembe: Djangot moziban valaki?
Én szívesen megnézném a következõ paraméterekkel: Pesten, eredeti nyelven, felirattal, 2D-ben.
Na az a nagybüdös helyzet, hogy egyedül MOM parkban játszák felirattal a filmet, ami nekem speciel kicsit kiesik. Viszont semmi kedvem sem a magyar szinkronhoz, sem tippem szerint erõs "tájszólást" hint nélkül dekódolni, szóval ez nekem belefér.
Még alakul a programom, de részemrõl valamikor jövõ hét kedd-csütörtök, vagy rákövetkezõ hét kedd-vasárnap lehet esélyes. A jövõ hetem pár napon belül véglegesedik, addig is írjátok meg légyszi, nektek mikor lenne jó vagy hogy van-e kifogásotok a helyszín ellen.
« Legutoljára szerkesztve: Janu?r 25, 2013, 01:53:09 írta morph » Naplózva

"Life is just a dream."
Petti
Klubtagok

Hozzászólás: 702

Medium Outsider (Chaotic, Naive)

« Válasz #12 Elküldve: Janu?r 25, 2013, 02:16:38 »

Ne várjatok rám, de ha valamiért nem tudjátok megnézni jövõ héten, akkor a február 4-11-ei héten én is jövök.

A "tájszólás" gonosz volt.   Vidám

update: A MOM park nagyon megfelel.
« Legutoljára szerkesztve: Janu?r 25, 2013, 04:38:19 írta Petti » Naplózva

Elsõ a szórakozás. Minden szabály opcionális, tehát mindent, amit ebben a könyvben találtok, megváltoztathattok a jobb szórakozás érdekében.

A játékvezetõnek mindig igaza van.

Bízzatok meg egymásban.
hétszünyû
Klubtagok

jajajaja !

« Válasz #13 Elküldve: Janu?r 25, 2013, 02:36:56 »

Szerintem semmi SW-s nem volt az új ST-ben, sõt kimondottan sikerült megragadniuk a hangulatot, jobban mint az "újracsinálásokban" általában.
Nekem mint ST rajongónak kimondottan tetszett és a második rész trailere alapján remélem az is tetszeni fog.

Idézet
Na az a nagybüdös helyzet, hogy egyedül MOM parkban játszák felirattal a filmet,
a legjobb mozi Vidám Vidám Vidám
« Legutoljára szerkesztve: Janu?r 25, 2013, 02:38:32 írta hétszünyû » Naplózva
morph
Klubtagok

« Válasz #14 Elküldve: Janu?r 25, 2013, 04:59:15 »

Kérdés2:
Ahogy nézem a köv idõpontokban lehet menni:
11:30, 14:45, 18:00, 21:15

21:15-ös valamikor éjfél körül ér véget, és egy hétköznap ebben a rohadt hidegben nincs kedvem hazakavarogni onnan a világvégétõl alig közelebbrõl. Napközben meg ugye többnyire dolgozik az ember.
Szóval nekem a 18:00-ás idõpont jönne be leginkább, ami kicsit korai lehet a bérbõl és fizetésbõl élõk egy részének (nekem is kombinálnom kell valamit, hogy odaérjek). Vagy mehetünk a 9-iei hétvégén (ha akkor még játsszák).
Naplózva

"Life is just a dream."
Oldalak: [1] 2 3 ... 72   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás ide: