Choose fontsize:
Üdvözöllek, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
Hírek
Üdvözöllek!

Write your own HTML here in this area!
Oldalak: 1 ... 70 71 [72]   Le
  Nyomtatás  
Szerzô Téma: Beszélgetések IV.  (Olvasva: 277378 )
0 Tag és 3 Vendég ezt a témát nézi(k).
morph
Klubtagok

Nem elérhetô Nem elérhetô

Hozzászólás: 1977

« Válasz #1065 Elküldve: Augusztus 28, 2020, 09:34:01 »

Vagy akik nem a Népligethez, hanem a Délihez laknak egy megállóra. Vidám
Nekik ott a Grátisz Kacsint. (Ha a többi, amit írtál nem szempont nekik, csak ez.)
Napi egy (sőt van hogy több) járat volánnál is megmarad. Nem értem a problémádat. Vidám
« Legutoljára szerkesztve: Augusztus 28, 2020, 02:36:44 írta morph » Naplózva

"Life is just a dream."
Ander
Fõjuhász

Nem: Férfi
Hozzászólás: 2277

« Válasz #1066 Elküldve: Augusztus 28, 2020, 11:15:12 »

Vagy akik nem a Népligethez, hanem a Délihez laknak egy megállóra. Vidám
Nekik ott a Grátisz Kacsint. (Ha a többi, amit írtál nem szempont nekik, csak ez.)
Napi egy (sőt van hogy több) járat volánnál is megmarad. Nem érted a problémádat. Vidám
Jelenleg nincs járat csak vasárnap este Bp-ről Zeg-re 2, illetve Zeg-Bp irányba 3. A hét többi napján 0, ami nem egyenlő az egyel (vagy többel). Kacsint
Szept. 1-től a hét utolsó munkanapján (gyak. péntek) lesz 1 plusz Bp-Zeg járat 14:00-kor. Illetve a hét első és utolsó napján (gyak. hétfő és péntek) lesz egy-egy plusz járat Zeg-Bp vonalon. A hét többi napján még mindig marad a 0.
(Most szombat és vasárnap reggel, szept. 1-től kb. minden nap van egy Zeg-Bp járat 4:55-kor, ami 9:30-ra ér fel, de az 275 Ft-al drágább, tehát nem az, ami volt.)
(Vannak buszok, amik csak egyik irányba mennek, ami nekem furcsa, de a menetrend íráskor biztos jól kitalálták, hogy ez miért jó.)
« Legutoljára szerkesztve: Augusztus 28, 2020, 11:22:06 írta Ander » Naplózva

"My fandom is random."
"Ez a Mahut-kultúra a hazai szerepjátékos élet Raszputyinja, *******. Lelövik, kiherélik, megmérgezik, agyonverik, a folyóba dobják, de akkor is elõmászik, és mindig szörnyûbb, mint elõdje"
"Szerintem inkább a "lehet, hogy p.ö.c.s., de jókor durrant el" stimmel a Magusra."
morph
Klubtagok

« Válasz #1067 Elküldve: Augusztus 28, 2020, 12:21:02 »

A hét többi napján még mindig marad a 0.
Oksa ezt benéztem, pénteket meg vasárnapot csekkoltam csak.
Naplózva

"Life is just a dream."
Ander
Fõjuhász

« Válasz #1068 Elküldve: Augusztus 28, 2020, 12:38:56 »

A hét többi napján még mindig marad a 0.
Oksa ezt benéztem, pénteket meg vasárnapot csekkoltam csak.
Nyilván ezek a kritikus napok, és a vasárnapi menetrend változása nekem nem is fáj.
A Bp-Zeg utazás a problémás számomra, a másik irány tudja, ami nekem kell.
Viszont itt elvekről van szó!!! Mosolyog
Naplózva

"My fandom is random."
"Ez a Mahut-kultúra a hazai szerepjátékos élet Raszputyinja, *******. Lelövik, kiherélik, megmérgezik, agyonverik, a folyóba dobják, de akkor is elõmászik, és mindig szörnyûbb, mint elõdje"
"Szerintem inkább a "lehet, hogy p.ö.c.s., de jókor durrant el" stimmel a Magusra."
Ander
Fõjuhász

« Válasz #1069 Elküldve: Szeptember 09, 2020, 09:28:49 »

Szeptember 28-tól visszaállítják a buszjáratok egy részét.
Naplózva

"My fandom is random."
KisG
Klubtagok

Hozzászólás: 2168

WHY???

« Válasz #1070 Elküldve: Szeptember 09, 2020, 09:31:30 »

Drukkolok, hogy a tied is benne legyen. Vidám Kellett pár hónap amíg ők is belátták milyen hülye döntés volt. Normális helyeken gondolom előbb csinálnak hatástanulmányokat meg igényfelméréseket...
Naplózva

Lehet, hogy csak agyak vagyunk tartályokban? ...ÍÍÍÍÍÍÍÛÛÛÛÛ... Vagy csak tartályok vannak?
Ander
Fõjuhász

« Válasz #1071 Elküldve: Szeptember 09, 2020, 10:02:11 »

Normális helyeken gondolom előbb csinálnak hatástanulmányokat meg igényfelméréseket...
Normális helyen kiépítenek egy rendes vasúti közlekedést, akár kevesebb, mint 15 év alatt, és nem a csókosoknak osztják szét a papíron a vasúttársasághoz kerülő közpénzt. Kacsint
Naplózva

"My fandom is random."
morph
Klubtagok

« Válasz #1072 Elküldve: Szeptember 09, 2020, 10:32:02 »

Látod csak megérte Fideszes képviselőt választani Zalaegerszegen. Vidám
Naplózva

"Life is just a dream."
hétszünyû
Klubtagok

Hozzászólás: 3112

jajajaja !

« Válasz #1073 Elküldve: Szeptember 21, 2020, 12:13:36 »

Simán, sorolom:
- épült egy tesztpálya, ami ugyan elég kihalt de valakinek a valakijének a takarítócége biztos delegálhat 2-3 embert a wc-k takarítására
- épül egy M76-os, egy elég elbaszott nyomvonalon, összekötve a tesztpályával a beruházást, hogy áttétesen is lehessen pénzt lenyúlni (az ingázó keszthelyiek biztos élvezik a fenékpusztai
    kínlódást
- 5G szolgáltatást csak itt találsz meg Budapesten (na jó úgy emlékszem néhány olyan balaton-parti településen is ahol télen csak állatok laknak  Mosolyog
   igaz külön csomagot kell hozzá venned a T-Mobiltól, ami nem olcsó de legalább korlátlan, hisz 10x sebességed van a sztenderd 4GB gyorsan elfogyna  Vidám
- ingyen álldogálhatsz a munkaügyi központ előtt, ha éppen az a néhány multi akik között félévente rotáltad magad a folyamatos fizetésemelés érdekében
   nem tud alkalmazni és mehetsz port söpörni közmunka keretében a tesztpályára vagy nyomott bérért dolgozni valamelyik helyi kiskirályhoz (érzed a körforgást a rendszerben?)
- sok igénytelen de drága szórakozóhely kapott engedélyt a működésre, ahol az osztrák mosogatás után el tudod verni a temérdek pénzed mutogatva a 6 éves de
   300 000 km-t futott felső-középkategóriás BMW-det vagy ami megmaradt a FLEX-es fizetésedből elköltheted kézműves hot-dogra.
- mint FIDESZ-es település magánszemélyként és cégként is, ha megfelelő kapcsolataid vannak (állítólag) jó arányban tudod csapolni, bocs lehívni a különböző EU-s és
   kormányzati támogatásokat. Aztán, ha túllőttél kicsit a célon mert erőn felül építettél kacsalábon forgó palotát és 3 hitelből vetted a Skoda Superb-edet akkor majd a
   OV megment!!!

Persze, ha a dolgok egyébként nem működnének, vagy a fentieket máshogy látod és nem tejjel.-mézzel folyó Kánaán neked ez a város akkor SOROSSSSS!!!
« Legutoljára szerkesztve: Szeptember 21, 2020, 12:16:31 írta hétszünyû » Naplózva
Ander
Fõjuhász

« Válasz #1074 Elküldve: Szeptember 21, 2020, 03:49:22 »

Simán, sorolom:
+1 csodás egészségügyi és szociális ellátórendszer épült ki a választókerületben.
Naplózva

"My fandom is random."
Deinvater!
Baltás ember

Elérhetô Elérhetô

Hozzászólás: 2797

« Válasz #1075 Elküldve: Szeptember 21, 2020, 08:02:09 »

Idézet
+1 csodás egészségügyi és szociális ellátórendszer épült ki a választókerületben.

Ezt én is láttam már... csodás. Cool És vagy 20 ember munkája kellett ehhez a fantasztikus dokumentumhoz. magyar közigazgatás. Mosolyog
Naplózva

"Give me!" is what the king says.
Ander
Fõjuhász

« Válasz #1076 Elküldve: Tegnap, ebben az idôpontban 05:47:47 »

Az indító cikk.
Idézet innen: Ander
Nekem az "tetszik", amikor az angol tudósok svédekre vonatkozó előrejelzését hasonlítja össze a svéd valósággal. Illetve, amikor a svédek (vagy legalábbis tudósaik és vezetőik) felelősségvállalását a többiekének hiányával.
Idézet innen: morph
nem ismerem azt az előrejelzést, hogy pontosan mit akart mondani (pl. Svédországról szólt, vagy egy brit előrejelzést alkalmazták a svédekre egy az egyben? mennyire tért el a feltételezett "védekezési modell" a valóstól? számolt-e az emberek önkorlátozásával? stb.), de nem meglepődöm meg azon se ha csak szimplán nagyon bakot lőttek
ez még mondjuk nem indokolja almát körtével összehasonlítást az egész irámányban végigvezetni
a felelősségvállalós részt nem értem mire gondolsz
Számít, hogy a becslés pontosan milyen paraméterekkel számolt, tekintetbe véve, hogy mekkorát tévedett? Illetve, hogy a célja/felhasználása* az volt, hogy megindokolja az angliai intézkedéseket és elriasszon a svéd intézkedésektől (vagy azok állítólagos hiányától). A felelősségvállalás azt jelenti, hogy aki egy ilyen hatalmasat téved és ezért padlóra küldi a gazdaságot, ami szintén emberek életének tönkretételével jár, az ismerje be ezt a tévedését és ne akarjon kitérni a következmények elől.
*= A felelősséget vállalók közül kihagytam a médiát, talán azért, mert ők járnak élen abban, hogy nem vállalnak felelősséget, csak fognak egy ilyen előrejelzést, mindegy ki készíti, milyen paraméterekkel, és már mehet is róla a riogató cikk, ami majd hozza a kattintásokat. Arról nem is beszélve, hogy milyen következményekkel jár az a gyakorlat, hogy kiszorítunk/elítélünk minden különvéleményt a médiából. (Egyébként itt lehet belemostam ezt a cikket, mert pont akkor olvastam, mikor ezt a felelősségvállalós megjegyzést írtam, és ez a blog bejegyzésből annyira nem jön át.)

Ha két ország járványvédekezését és annak hatékonyságát "csak úgy" nem lehet összehasonlítani, akkor miért van az, hogy a kezdetek óta egy jó megoldás van minden ország járványvédekezésére, a kínai modell? (Nem mondom, hogy ez a szakemberek véleménye is, de a média és politika rájuk hivatkozva állítja ezt.)

Arról, hogy ki csúsztat és ki nem, még annyit, hogy szerintem "csúsztatni" és ezzel rég nem látott munkanélküliséget okozni, és csúsztatni, hogy valamivel alátámasszuk azt a felvetést, hogy talán nem kellett volna tönkretenni a gazdaságot, és ideje lenne felelősségteljesen viselkedni, az nem egy kategória, nagyon nem. (Lehet sok svéd halálát okozta a svéd járványvédekezés, de nem annyit, hogy tönkre menjen az ország, nagyon nem.)
« Legutoljára szerkesztve: Tegnap, ebben az idôpontban 05:50:25 írta Ander » Naplózva

"My fandom is random."
Oldalak: 1 ... 70 71 [72]   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás ide: