Choose fontsize:
Üdvözöllek, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
Hírek
Üdvözöllek!

Write your own HTML here in this area!
Oldalak: 1 ... 67 68 [69] 70 71 72   Le
  Nyomtatás  
Szerzô Téma: Filmkritika - kritikán aluli és felüli filmek  (Olvasva: 263571 )
0 Tag és 2 Vendég ezt a témát nézi(k).
morph
Klubtagok

Nem elérhetô Nem elérhetô

Hozzászólás: 1977

« Válasz #1020 Elküldve: Janu?r 20, 2020, 04:19:39 »

Ajánló(?): a hétvégén ledaráltam a Sex education c. hátőőő tini/középsulis netflix sorozatot, amit sokan dícsérnek.
Nálam még folyamatban.
Szerintem egy jól megcsinált tini-romkom a jobbik fajtából (ami nálam annyit tesz a komédia részt nem csak véletlenül felejtették valami giccses-gagyi chickflick műfaji meghatározásában). Viszont felvonultatja műfaj összes kliséjét, eredetiséget meg nagyon nem, szóval csak könnyed kikapcsolódásnak ajánlom azoknak, akiknek amúgy bejön a műfaj. Ahogy Geri is utalt rá (talán Mosolyog), kerülje el, akit zavar, hogy a szereplők nem mind fehér heterók (a központi főszereplők azért nyilván azok).
Eddig nálam 6/10
Naplózva

"Life is just a dream."
Epic
Klubtagok

Nem: Férfi
Hozzászólás: 2012

Insane

« Válasz #1021 Elküldve: Janu?r 20, 2020, 04:57:55 »

KisG, nézd meg a “The Politician”-t Mosolyog Kíváncsi vagyok mit gondolsz. Elsőre az is ilyen amcsi highschool tiniblamának tűnik, de... aztán nem teljesen Mosolyog
Naplózva

"Szerintem meg ötös.. nem is kicsi, azt a rezignált kurva anyádat!"
KisG
Klubtagok

Hozzászólás: 2168

WHY???

« Válasz #1022 Elküldve: Janu?r 20, 2020, 07:17:23 »

Ajánló(?): a hétvégén ledaráltam a Sex education c. hátőőő tini/középsulis netflix sorozatot, amit sokan dícsérnek.
Nálam még folyamatban.
Szerintem egy jól megcsinált tini-romkom a jobbik fajtából (ami nálam annyit tesz a komédia részt nem csak véletlenül felejtették valami giccses-gagyi chickflick műfaji meghatározásában). Viszont felvonultatja műfaj összes kliséjét, eredetiséget meg nagyon nem, szóval csak könnyed kikapcsolódásnak ajánlom azoknak, akiknek amúgy bejön a műfaj. Ahogy Geri is utalt rá (talán Mosolyog), kerülje el, akit zavar, hogy a szereplők nem mind fehér heterók (a központi főszereplők azért nyilván azok).
Eddig nálam 6/10
Azt reméltem eredetileg, hogy nem lesz romkom, hanem olyan lesz mint az end of the f*ing world, de nem jött be a számításom. Nyelv Azért vicces volt, amikor felszálltam a vonatra és bekapcsoltam, körülöttem meg nyuggerek ültek. Vidám Nekem főleg az nem tetszik, hogy egy teljesen valótlan brit világot raktak össze, sokszor valótlan helyzetekkel. Vagy ez a romkom kötelező eleme? Mosolyog Az alapötlete egyébként egész jópofa.

KisG, nézd meg a “The Politician”-t Mosolyog Kíváncsi vagyok mit gondolsz. Elsőre az is ilyen amcsi highschool tiniblamának tűnik, de... aztán nem teljesen Mosolyog
Ja tényleg, ezt már írtad egyszer, csak lemaradt a torrentlistámról. Mosolyog Mivel a kövi időszakban reteksokat fogok utazni és jobb híján el kell magam foglalnom valamivel, szívesen veszem az ajánlásokat.
Naplózva

Lehet, hogy csak agyak vagyunk tartályokban? ...ÍÍÍÍÍÍÍÛÛÛÛÛ... Vagy csak tartályok vannak?
morph
Klubtagok

« Válasz #1023 Elküldve: Janu?r 20, 2020, 08:25:58 »

Azt reméltem eredetileg, hogy nem lesz romkom, hanem olyan lesz mint az end of the f*ing world, de nem jött be a számításom. Nyelv Azért vicces volt, amikor felszálltam a vonatra és bekapcsoltam, körülöttem meg nyuggerek ültek. Vidám Nekem főleg az nem tetszik, hogy egy teljesen valótlan brit világot raktak össze, sokszor valótlan helyzetekkel. Vagy ez a romkom kötelező eleme? Mosolyog Az alapötlete egyébként egész jópofa.
Tulajdonképpen valahol az End of the F*ing World is romkom (legalábbis részben), de nekem pont azért jött be, mert merőben egyedi irányból közelítette meg a témát. A Sex Education meg a klasszikus receptet követi, amúgy szerintem profin összerakva.
Brit jellege valóban nincs, sokszor én is azon kapom magam, hogy eltűnődöm miért beszélnek ilyen furán ezek az amcsik. Mosolyog
Amúgy én az End of the F*ing World-öt sem vádolnám túl sok valósághűséggel, azzal együtt sem, hogy van benne pár igen őszinte pillanat, és üditően hat a megszokott klisék hiánya.
Naplózva

"Life is just a dream."
KisG
Klubtagok

WHY???

« Válasz #1024 Elküldve: Janu?r 20, 2020, 10:32:24 »

Tőbbnyire egyetértek, de az utóbbi azért nagyságrendekkel hitelesebb: szar téglaházak, ütött-lopott bisztrók, vidéki paraszt akcentus stb Mosolyog Ez nekem hitelesebb helyszín, mint a sex education csulli-villi vidéki világa. A többi dolog valóságelemzésébe meg tényleg ne menjünk bele. Mosolyog
Ha nagy klisérombolást szeretnél - nézz bele a Daybreak-be. Kaszált, összességében átlagos sorozat, de az előbbihez nagyon ért, szerintem. Mosolyog
Spoiler alert
Nekem nem tetszett hogy a SE-ben nem hozták össze a két főszereplőt a 2. évad végére - ez egy rohadt bosszantó rétestészta-spirálba viszi bele a hasonszőrű sorozatokat (klasszikus példa a régi Dark Angel). Értem én ennek a dramaturgiáját, de akkor is! Vidám
Naplózva

Lehet, hogy csak agyak vagyunk tartályokban? ...ÍÍÍÍÍÍÍÛÛÛÛÛ... Vagy csak tartályok vannak?
morph
Klubtagok

« Válasz #1025 Elküldve: Janu?r 21, 2020, 12:36:01 »

Daybreakről jót még nem hallottam, úgyhogy az részemről egy erős passz. Mosolyog De nem is klisérombolásról beszéltem, hanem klisémentességről.

Spoiler alert
Nekem nem tetszett hogy a SE-ben nem hozták össze a két főszereplőt a 2. évad végére - ez egy rohadt bosszantó rétestészta-spirálba viszi bele a hasonszőrű sorozatokat (klasszikus példa a régi Dark Angel). Értem én ennek a dramaturgiáját, de akkor is! Vidám
Az első évad második felénél tartok, szóval ez nekem papíron spoiler volt, de azon lepődtem volna meg, ha másképp történik. Tanulmányt lehetne írni a témáról, de röviden szerintem SE-nél kevésbé szerelmi vonalra építő sorozatok sem élik túl ezt a lépést.
Nekem anno a Castle-t ölte meg (pár egyéb dolog mellett), amikor összehozták a két főszereplőt, de van csomó egyéb példa is.
(Amúgy Dark Angelben (poszapo világ, Jessica Alba, jóra gondolok?) én sosem jutottam el a második évadig, de úgy rémlik az első végére összehozzák a két főszereplőt, nem?)
Naplózva

"Life is just a dream."
KisG
Klubtagok

WHY???

« Válasz #1026 Elküldve: Janu?r 21, 2020, 08:06:58 »

Daybreakről jót még nem hallottam, úgyhogy az részemről egy erős passz. Mosolyog De nem is klisérombolásról beszéltem, hanem klisémentességről.

Spoiler alert
Az első évad második felénél tartok, szóval ez nekem papíron spoiler volt, de azon lepődtem volna meg, ha másképp történik. Tanulmányt lehetne írni a témáról, de röviden szerintem SE-nél kevésbé szerelmi vonalra építő sorozatok sem élik túl ezt a lépést.
Nekem anno a Castle-t ölte meg (pár egyéb dolog mellett), amikor összehozták a két főszereplőt, de van csomó egyéb példa is.
(Amúgy Dark Angelben (poszapo világ, Jessica Alba, jóra gondolok?) én sosem jutottam el a második évadig, de úgy rémlik az első végére összehozzák a két főszereplőt, nem?)

Klisémentesnek lenni lehetetlen. Olyan van csak, hogy több-kevesebb. A Daybreak egy csomót kiforgat, ami nekem szórakoztató volt, de egyébként (főleg a vége felé) maga is klisés lesz. Magáról a sorozatról még annyit, hogy egy baromi nagy katyvasz és abszolút megértem, ha valaki elkerüli. Mosolyog
A Dark Angel alatt jóra gondolsz. Már én is régen néztem (6-7 éve?) - de ha össze is hozták őket, rögtön szétmentek. Emlékszem, még folytatáskönyvet is olvastam és még ott is eljátszották ezt, akkor mondtam, hogy jó, elmentek az anyátokba. Vidám
A főszereplők összehozása egyébként tényleg rohadt bonyolult kérdés... És a járható út az általában az, ha egyáltalán nem (ez inkább a szépirodalmi gyakorlat), vagy csak a legvégén hozzák össze őket (ez meg a filmes-sorozatos). Ha összehozod őket - totál érdektelenségbe fullad(hat), ha meg nem és egyfajta végtelen "se veled se nélküled" loop-ba vezeted a két személy történetét, felkoncolnak a fanok (legalábbis sokak csalódottak lesznek) és fenn áll a veszély, hogy így is érdektelen lesz az egész a végére. Ennél több opció nagyon nincs, legfeljebb elegyíteni lehet őket... Mosolyog
Most elgondolkodtam, ismerek-e olyan sorozatot, ahol meglépték és nem vált totál érdekelenné vagy idegesítővé... Ha van is ilyen, akkor nem a szerelmi vonal a központi elem. (A Daybreak-ben ezt is viccesen oldották meg: a csaj, akibe a főszereplő bele van zúgva, lesz az évad végére a legnagyobb antagonistája  Vidám )
« Legutoljára szerkesztve: Janu?r 21, 2020, 08:21:52 írta KisG » Naplózva

morph
Klubtagok

« Válasz #1027 Elküldve: Janu?r 21, 2020, 08:37:59 »

Ok, nem klisémentesre gondoltam, hanem jóval kevesebb klisére. A kliségyilkolás viszont teljesen más, és más miatt is jó.

Ha már belemegyünk, fővonalakaban egyet értek, de azért vannak még lehetőségek, de csak akkor, ha nem ez a vonal a sorozat fő húzóereje.
Például simán össze lehet hozni a főszereplőket egy idő után. Persze kevésbé lesz érdekes a dinamika utána kettejük között, de még mindig jobb lehet (és kevésbé idegesítő), ha az eredeti felállásból már nem tudsz kihozni többet. Amit még lehet, ha hosszabb távon tervezel a sorozattal, hogy egy idő után jegeled a dolgot, simán haverokat csinálsz belőlük és évadokig még utalás szinten sem nyúlsz a témához. Aztán később újra elő lehet venni. Vagy nem.
Tudnék példákat is mondani, csak nem tudom ki mit látott / tervez később megnézni, és nem akarok véletlenül spoilerezni.
Naplózva

"Life is just a dream."
Ander
Fõjuhász

Hozzászólás: 2277

« Válasz #1028 Elküldve: Janu?r 22, 2020, 02:51:56 »

A Netflix messze a legsikeresebbnek könyvelte el a Witcher-t, akár 7 évadra is lehet számítani.
Naplózva

"My fandom is random."
"Ez a Mahut-kultúra a hazai szerepjátékos élet Raszputyinja, *******. Lelövik, kiherélik, megmérgezik, agyonverik, a folyóba dobják, de akkor is elõmászik, és mindig szörnyûbb, mint elõdje"
"Szerintem inkább a "lehet, hogy p.ö.c.s., de jókor durrant el" stimmel a Magusra."
morph
Klubtagok

« Válasz #1029 Elküldve: Janu?r 24, 2020, 11:25:05 »

Geri: nem is tudom, miért nem ajánlottam eddig, de ha érdekelnek az ilyen UK-tini témájú sorozatok, a Skins egy régi klasszikus, ha még nem láttad.

Ez már inkább dramedy mint vígjáték, és ugyan van benne nem kevés abszurd helyzet meg szereplő, de ezzel együtt is közelebb áll ahhoz a fajta "realistább" vonalhoz, ami neked jobban bejön. Több dráma és kevesebb cselekmény, mint amivel akár SE, akár EotFW operál, ezenkívül jóval nyersebb és néha elég all-over-the-place, de ezzel együtt is élvezetes.

7 évad van belőle (ebből én négyet láttam), két évadonta van generáció váltás, amikor cserélik kb a teljes szereplő gárdát, és nulláról kezdenek építkezni (plusz az utolsó évad elvileg valami X évvel később mashup az előző évadok szereplői közül válogatva).
Kizárólag a brit eredeti, az amcsi remake állítólag siralmas.
Naplózva

"Life is just a dream."
KisG
Klubtagok

WHY???

« Válasz #1030 Elküldve: Janu?r 24, 2020, 12:37:07 »

Köszi, ezt eddig nem ismertem, de majd belenézek.
Naplózva

Deinvater!
Baltás ember

Hozzászólás: 2797

« Válasz #1031 Elküldve: Janu?r 25, 2020, 09:45:44 »

Végigtoltam a Witchert... Nem rossz, de azért határozottan jónak se mondanám. Mosolyog
Vegyes lett, mint a lickóvadamosi fosatós pálinka.
Vannak jó részek és vannak mérsékelten sz*rok. A záró epizód szerintem az utóbbi. Érezni lehetett, hogy a folytatás biztos tudatában készült. Geralt látomásain kívül nem sokat tesz hozzá a történethez, hatásvadász ömlengés lett.
Vannak benne jó színészek, de sajnos több az átlagos vagy épp határozottan gyenge...
A történet 3 szálon, időeltolással való vezetése jó ötlet, de nem igazán üt a végén, tehettek volna bele valami tarantinós csattanót, ha már ezt a formát választották.
A lárvány helyenkén ZS-kategória... A sárkány és a faun elég lelombozó, de oké, úgy voltam vele biztos a hangulat része, nem pedig egy kezdő látványos első próbálkozása. Mosolyog
A zene kifogástalan...
Òsszességében elég vegyes, néha nyers, de teljesen nézhető, szórakoztató darab.
Van benne még lehetőség... 6/10
« Legutoljára szerkesztve: Janu?r 25, 2020, 04:51:42 írta Deinvater! » Naplózva

"Give me!" is what the king says.
Ander
Fõjuhász

Hozzászólás: 2277

« Válasz #1032 Elküldve: Janu?r 29, 2020, 09:37:25 »

Elsősorban Dávidnak szóló hír.
Naplózva

"My fandom is random."
"Ez a Mahut-kultúra a hazai szerepjátékos élet Raszputyinja, *******. Lelövik, kiherélik, megmérgezik, agyonverik, a folyóba dobják, de akkor is elõmászik, és mindig szörnyûbb, mint elõdje"
"Szerintem inkább a "lehet, hogy p.ö.c.s., de jókor durrant el" stimmel a Magusra."
KisG
Klubtagok

WHY???

« Válasz #1033 Elküldve: Janu?r 30, 2020, 07:22:48 »

Geri: nem is tudom, miért nem ajánlottam eddig, de ha érdekelnek az ilyen UK-tini témájú sorozatok, a Skins egy régi klasszikus, ha még nem láttad.

Ez már inkább dramedy mint vígjáték, és ugyan van benne nem kevés abszurd helyzet meg szereplő, de ezzel együtt is közelebb áll ahhoz a fajta "realistább" vonalhoz, ami neked jobban bejön. Több dráma és kevesebb cselekmény, mint amivel akár SE, akár EotFW operál, ezenkívül jóval nyersebb és néha elég all-over-the-place, de ezzel együtt is élvezetes.

7 évad van belőle (ebből én négyet láttam), két évadonta van generáció váltás, amikor cserélik kb a teljes szereplő gárdát, és nulláról kezdenek építkezni (plusz az utolsó évad elvileg valami X évvel később mashup az előző évadok szereplői közül válogatva).
Kizárólag a brit eredeti, az amcsi remake állítólag siralmas.

Túl vagyok az első két évadon, utólag is kösz az ajánlást, valóban bejött. Erre már könnyebb szívvel adok magasabb pontot, mondjuk 8/10-et. Remélem a többi évad is van legalább olyan jó, mint az első kettő. Ahogy néztem, egy rakat későbbi Trónok harca szereplő innen "válogatódott" ki, pl. (Szegfű, Baratheon fattyú fiú)
Naplózva

morph
Klubtagok

« Válasz #1034 Elküldve: Janu?r 30, 2020, 10:27:05 »

Köszi, bár a mindenféle formátumban megjelenő folytatásokkal kevésbé vagyok képben, csak az első anime sorozatot néztem (ami, ha jól tudom, az eredeti játék sztorija). Úgy voltam vele, hogy igazából nem lehetetlen jó folytatást írni hozzá, de nem éreztem, hogy feltétlen szüksége van rá a sztorinak.

Az "a new Hollywood live-action TV series" rész viszont nagyon elborzasztott. Vidám

Túl vagyok az első két évadon, utólag is kösz az ajánlást, valóban bejött. Erre már könnyebb szívvel adok magasabb pontot, mondjuk 8/10-et. Remélem a többi évad is van legalább olyan jó, mint az első kettő. Ahogy néztem, egy rakat későbbi Trónok harca szereplő innen "válogatódott" ki, pl. (Szegfű, Baratheon fattyú fiú)
Örülök, hogy bejött.
Ahogy az gyakran lenni szokott, szerintem az újabb évadok itt sem érnek fel a kezdeti színvonalhoz, de olyan sokkal nem is maradnak el tőle (3-4. évad alapján), szóval szerintem érdemes továbbmenni.

Amúgy ha bejött ez a vonal, akkor még a Misfits-et ajánlanám.
Durván leegyszerűsítve Skins + superpowers, de azért nem teljesen. Az első évad szerintem a maga nemében zseniális, a drámai és a vígjátéki vonal nagyon jó elegyet alkot. A későbbi évadok eléggé elmennek paródia irányba, a drámai vonal hangsúlyban meg színvonalban is gyengül, de azért összességében még elszórakoztatott egy darabig. Én három évadot láttam belőle, összesen van 4 vagy 5. (És itt is van GoT szereplő. Mosolyog)
Naplózva

"Life is just a dream."
Oldalak: 1 ... 67 68 [69] 70 71 72   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás ide: