Choose fontsize:
Üdvözöllek, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
Hírek
Üdvözöllek!

Write your own HTML here in this area!
Oldalak: 1 ... 68 69 [70] 71 72   Le
  Nyomtatás  
Szerzô Téma: Filmkritika - kritikán aluli és felüli filmek  (Olvasva: 263572 )
0 Tag és 2 Vendég ezt a témát nézi(k).
KisG
Klubtagok

Nem elérhetô Nem elérhetô

Nem: Férfi
Hozzászólás: 2168

WHY???

« Válasz #1035 Elküldve: Janu?r 31, 2020, 11:43:49 »

Na még két dologról:
- Belenéztem a Dobi által ajánlott Politician-be, körülbelül a közepéig jutottam. Most ideiglenesen abbahagytam, mert már fulladoztam a cinizmusban. Nyelv Egyébként nem rossz, majd folytatom.
- Nem tudom ajánlottam-e már a Harley Quinn című animációs sorozatot, de ha nem, most megteszem. Rövid, 25 perces szösszenetek a DC világában, amelyek középpontjában főként a "gonosz" szereplők állnak, viszont felbukkannak mások is jócskán. Nem mondom, hogy a legzseniálisabb sorozat, viszont vannak benne jó poénok és összességében tetszik a koncepciója. Szerintem egész jól adaptáltak karaktereket és a világ megjelenése is fasza, ahogy a szereplők mögött álló színészek is, Az első évad 13 rész (most tart úgy a 10.-nél), de már be lett rendelve a köv. évad is.
Naplózva

Lehet, hogy csak agyak vagyunk tartályokban? ...ÍÍÍÍÍÍÍÛÛÛÛÛ... Vagy csak tartályok vannak?
Ander
Fõjuhász

Hozzászólás: 2277

« Válasz #1036 Elküldve: Janu?r 31, 2020, 02:02:12 »

Az "a new Hollywood live-action TV series" rész viszont nagyon elborzasztott. Vidám
Ez lett volna a lényeg Mosolyog, a folytatásokat/spin-off-okat én sem ismerem.
Naplózva

"My fandom is random."
"Ez a Mahut-kultúra a hazai szerepjátékos élet Raszputyinja, *******. Lelövik, kiherélik, megmérgezik, agyonverik, a folyóba dobják, de akkor is elõmászik, és mindig szörnyûbb, mint elõdje"
"Szerintem inkább a "lehet, hogy p.ö.c.s., de jókor durrant el" stimmel a Magusra."
KisG
Klubtagok

WHY???

« Válasz #1037 Elküldve: Febru?r 09, 2020, 09:41:01 »

1917: én nem húzom le annyira, mint a többiek a facebook-on. Való igaz, hogy volt benne pár zavaró/logikátlan dolog (a jelzőfény meg a szokásos "elkerülik-a-főhőst-a-golyók"), de az összkép nálam pozitív. A felépített front látványa, a személyes látószög nekem mind bejött, ahogy a folyton levegőben lévő feszültség és halál is. Szar dolog lehetett megdögleni a fronton. Mosolyog Én nem akadtam ki az egy-két négeren és a szikh faszin se: a gyarmatokról hoztak a frontra egy rakással belőlük és előszeretettel dobták be őket a legvéresebb harcokba. El tudom képzelni, hogy egy-két túlélőt elhelyeztek fehér brit osztagoknál. Ami kevésbé tetszett, hogy a németeket gyilkos állatoknak mutatták be, az angolokat pedig segítőkész szenteknek. Maga a film egyfajta tisztelgés az I vh-s brit bakák előtt, ami lehet őket jobban megérinti...
Az újságokban szerintem túlértékelték. Kb. 7/10
Naplózva

Lehet, hogy csak agyak vagyunk tartályokban? ...ÍÍÍÍÍÍÍÛÛÛÛÛ... Vagy csak tartályok vannak?
Deinvater!
Baltás ember

Hozzászólás: 2797

« Válasz #1038 Elküldve: Febru?r 09, 2020, 10:35:21 »

Az I. Világháború még a "lovagiasabb" fajtából volt. Ott se voltak szentek, meg egy besorozott eastendi munkás néha elég súlyos lehetett, de itt még nem voltak nácik és a németek kb. arctalan, személytelen, iszákos árnyékok, akik üvöltve lőnek a sötétből.
Luddendorf, von Schlieffen, von Tripitz, von Richthofen... de sorolhatnám Hitler későbbi vezérkaránat felét, aki ebben az időben beosztott tiszt volt.
Egy becsületére és jellemére adó, porosz, szász-anhalt-i és bajor nemesekből álló teljes tiszti és vezérkar.
14 karácsonyán közös foci volt a senki földjén, ima, majd 2 nap múlva megint lőtték egymást...

Idézet
"Nem emlékszem, pontosan honnan került elő a labda, de biztosan nem a mi oldalunkról jött. Kapukat állítottunk fel, ahova beállt egy ember, és aztán elkezdtünk játszani. Szerintem nem csak nálunk történt meg" - idézte fel az 1914. karácsonyán a frontvonalon történteket a brit hadsereg egykori tagja, Ernie Williams.
Naplózva

"Give me!" is what the king says.
morph
Klubtagok

Hozzászólás: 1977

« Válasz #1039 Elküldve: Febru?r 12, 2020, 10:30:20 »

Azt hiszem még nem volt itt:

Mindhunter: Netflix sorozat arról, hogyan alakult ki a profilozás és sorozatgyilkosok utáni modern nyomozás alapjai. A sorozat leghangsúlyosabb és legerősebb része, ahogy a két főszereplő FBI ügynök elítéltekkel készít interjút. Talán úgy lehetne körülírni, mintha A bárányok hallgatnak legjobb, Anthony Hopkinst felvonultató jellenetei köré építettek volna fel egy sorozatot. Időnként bekapcsolódunk aktív nyomozásokba is (ez főként a második évadban lesz hangsúlyos), ez a vonal meg a Zoodiákusra emlékeztett, szintén nagyon jól eltalált hangulattal. Emellé kapunk még magánéleti szálakat, hivatali bürökráciát meg némi korrajzot is. Ezek engem eleinte kevésbé kötöttek le, de aztán valahogy észrevétlenül hozzámnőttek.

A főszereplő ügynökök fiktív szereplők (bár őket is valós személyekről mintázták), a feldolgozott esetek és gyilkosok viszont mindannyian valóban léteztek, és ez érződik is a sorozat hitelességén.
Két évad van, nem tudni lesz-e harmadik és ha igen, mikor. Mondjuk ez a sorozat eddig sem arról szólt, hogy így vagy úgy, de minden évben ki kell adni N résznyi tartalmat (ami megmutatkozik a kissé szabálytalan évad- és epizódhosszakban is), de ez szerintem inkább pozitív.

Egyebek:
- a főszereplő színészek alakítása visszafogott, de jó, a sorozatgyilkos mellékszereplőkre pedig többször kifejezetten jól eltalált a casting (főként az első évad néhány szereplője nagyon emlékezetes)
- David Fincher az egyik producer és több részt is ő rendezett
- nekem a soundtrackje is bejött, többnyire korszakos slágerek, némelyik pedig elég keményen rímel az éppen bemutatott eseményekre
- látvánnyal nagyon nem sokkolnak, de a tanúk és az elkövetők vallomásait gyakran nem könnyű hallgatni
- apróság, de szerintem érdekes volt, ahogy az egyes esetek megbeszélésénél a konstruktív szakmai vitát ábrázolták
7,5/10
Naplózva

"Life is just a dream."
Deinvater!
Baltás ember

« Válasz #1040 Elküldve: Febru?r 13, 2020, 07:53:41 »

Idézet
Azt hiszem még nem volt itt:

Ilyen kérdések ne feszélyezzenek. Egy "minority report" mindig jól jön, mert nem vagyunk egyformák... Cool
Naplózva

hétszünyû
Klubtagok

Hozzászólás: 3112

jajajaja !

« Válasz #1041 Elküldve: Febru?r 14, 2020, 04:35:48 »

Geri: 1917, az  "imperial guard" hangulat tökéletes, főleg a senki földjén. Mint mozi végig élveztem.  Mosolyog
Naplózva
KisG
Klubtagok

WHY???

« Válasz #1042 Elküldve: Febru?r 22, 2020, 08:48:11 »

Harley Quinn (ragadozó madarak) film: a sajtóból kétféle vélemény jött le róla - A/ őrültség az egész (pozitívan), B/ férfigyűlölő, feminista borzalom. Mindkettőben lehet igazság, a kérdés csak az, hogy figyelmen kívül tudod-e hagyni az utóbbit. Nekem sikerült, direkt elengedtem a fülem mellett az összes feminista beszólást és így egészen élvezhető egy estés filmet kaptam. Margot Robbie továbbra is zseniálisan hozza Joker ex-csaját, sőt, a többi színész teljesítménye is egész kielégítő volt. A történet persze kicsit se füle se farka, de szerintem ez teljesen passzol a bemutatott karakterhez. Ez tulajdonképpen egy szuperhős filmnek számít, bár az egy darab Fekete Kanárin kívül túl sok szuperhőst nem lehet látni... Egy hetest szívesen adok rá.
Naplózva

hétszünyû
Klubtagok

jajajaja !

« Válasz #1043 Elküldve: Febru?r 22, 2020, 11:23:37 »

Gentlemen
10/10

Ritkán van ilyen, de ezen a filmen végig jól szórakoztam, semmi üresjárat.

A Blöff, Ponyvaregény stb. hagyományait követi, full Guy Ritchie, Tarantino nosztalgia a legjobb értelemben.

Naplózva
Epic
Klubtagok

Hozzászólás: 2012

Insane

« Válasz #1044 Elküldve: ?prilis 02, 2020, 11:11:19 »

Astartes 5 https://www.youtube.com/watch?v=eoCcpMW8fSs
(ez a premier link szóval nem 1000% hogy ezen fog futni, de sanszos.. ha nem csak keress rá)
« Legutoljára szerkesztve: ?prilis 02, 2020, 11:21:58 írta Epic » Naplózva

"Szerintem meg ötös.. nem is kicsi, azt a rezignált kurva anyádat!"
Old friend
Klubtagok

Hozzászólás: 385

I forget sorry.

« Válasz #1045 Elküldve: ?prilis 12, 2020, 07:02:50 »

Ki látta a Picard sorozatot? Tényleg egy Borg kockát építenek a romulánok?
Naplózva
Deinvater!
Baltás ember

« Válasz #1046 Elküldve: ?prilis 13, 2020, 10:42:51 »

Idézet
Ki látta a Picard sorozatot? Tényleg egy Borg kockát építenek a romulánok?
Nem néztem még, de ha ez igaz, akkor nem is fogom! Vidám

Azért meglesem, hátha mégse...
« Legutoljára szerkesztve: ?prilis 13, 2020, 10:44:22 írta Deinvater! » Naplózva

Epic
Klubtagok

Hozzászólás: 2012

Insane

« Válasz #1047 Elküldve: ?prilis 13, 2020, 12:11:42 »

kb az első hmm.. talán 4 részt láttam a Picard-ból.. mivel a star trek-hez nem értek ezért a lore blődségek nekem le se jönnek. Az elejé még nézhető, miszcsíríüsz sztori építés bla bla egész ok. Aztán ahogy összeszedik a szupercsapatot a missünre már kezd legörbülni a mosoly... aztán beindul a 90-es évek szintjét idéző “macsón állok a terem közepén és 20 elit bodyguard nem tud eltalálni mert csúnyán nézek” kaliberű eksön és ott végleg elgurul a gyógyszer... szóval 4-5 fölött nem tudok sokat nyilatkozni de a neten mindenhol azt látom hogy akit érdekel az ki van akadva az üvöltés szintjére Mosolyog
Ja és asszem igen.. kockát építenek a ferde szemöldökű elfek valóban Mosolyog
Naplózva

"Szerintem meg ötös.. nem is kicsi, azt a rezignált kurva anyádat!"
morph
Klubtagok

Hozzászólás: 1977

« Válasz #1048 Elküldve: M?jus 03, 2020, 03:18:19 »

Watchmen (sorozat): le sem tagadhátná Damon Lindelof keze munkáját, aki korábbi klasszikusához a Losthoz hasonlóan ezt is a rejtélyekre, nagy revelációkra és cliffhangerekre építette fel, amit itt is, ott is nagyon jól csinált. Számomra kicsit hasonló ívet is ír le a Watchmen 9 része, mint anno Lost hat évada: egy erős kezdést követő jól sikerült további építkezés után egy alapvetően minőségi sorozat a végére széteső katyvasszá válik. Azt hiszem a legnagyobb hibát ott követte el az író, amikor az éved felénel-kétharmadánál mintha kitalálta volna, hogy inkább egy teljesen más történetet akar elmesélni (rengeteg mellékszál mellett) és az addigi főszál meg emiatt részben ment a lecsóba, részben meg kapott valami összecsapott lezárást a teljesen elkapkodott új sztorivonal mellett. 9 rész egyszerűen kevés volt mindenre, én jobban örültem volna ha inkább kitartanak az eredeti mellett. Arról már nem is beszélve, hogy a logika is erősen megszenvedte az irányváltást meg az amúgyis rengeteg fordulatot, jó pár dolog ami két résszel korábban még logikus eseménysor volt, a végére erőltetett marhasággá vált, mert az új narratívában egyszerűen nem volt értelme, de valahogy mégiscsak meg kellett magyarázni. Bár már addig is voltak döccenők, de főként az évadzáróban lettek ezek a hibák nagyon dominánsak, ezért most kicsit keserű a szám íze.

Amit még érdemes elmondani, hogy az alapműből is átvesz sok témát, itt is van egy érdekes alternatív történelem, nyomott hangulat meg kétes erkölcsű szereplők illetve kisebb-nagyobb szerepben feltűnik pár eredeti karakter is. Az eredeti képregényhez és a filmhez nem sikerül felérnie, de a sorozat nagy részében erre az aspektusra sem lehet sok panasz és az előddel meg az onnan importált szereplőkkel sem bánik "tiszteletlenül" egész a fináléig, aminek sajnos ők is mind áldozatául esnek.

Nagy kár érte, mert bár sokat panaszkodok, a Watchmen egy alapvetően jó sorozat volt hatalmas potenicállal, csak sajnos a végére szerintem eléggé elcseszték. Lehetett volna akár 8+, így most legfeljebb egy jóindulatú 7-est tudok neki adni.
« Legutoljára szerkesztve: M?jus 03, 2020, 04:18:49 írta morph » Naplózva

"Life is just a dream."
hétszünyû
Klubtagok

jajajaja !

« Válasz #1049 Elküldve: J?nius 23, 2020, 09:02:01 »

Én már voltam moziban és tiii? Vidám
Naplózva
Oldalak: 1 ... 68 69 [70] 71 72   Fel