Choose fontsize:
Üdvözöllek, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
Hírek
Üdvözöllek!

Write your own HTML here in this area!
Oldalak: 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 72   Le
  Nyomtatás  
Szerzô Téma: Filmkritika - kritikán aluli és felüli filmek  (Olvasva: 273925 )
0 Tag és 4 Vendég ezt a témát nézi(k).
KisG
Klubtagok

Nem elérhetô Nem elérhetô

Nem: Férfi
Hozzászólás: 2170

WHY???

« Válasz #960 Elküldve: November 05, 2019, 01:44:42 »

A mai sorozat ajánlásom: End of the F***ing World
Jóféle fekete humorral megáldott brit tini(kről szóló)történet erős road movie és Bonnie & Clyde életérzéssel. Egy rész 20 perces. A ma megérkezett 2. évaddal együtt 16 rész van. Az újat még nem láttam, de az 1. évad nekem nagyon bejött: mind a történet, mind a zene és a vágások. Végre egy angolszász sorozat, ahol nem nyírják ki a dialógusokat hosszú, klisés és idegesítő körmondatokkal, hanem használják a "kevés, velős beszéd" módszerét. Nyelv Azoknak ajánlom, akik valami erős, de könnyen fogyaszthatóra vágynak...
Naplózva

Lehet, hogy csak agyak vagyunk tartályokban? ...ÍÍÍÍÍÍÍÛÛÛÛÛ... Vagy csak tartályok vannak?
Epic
Klubtagok

Hozzászólás: 2017

Insane

« Válasz #961 Elküldve: November 06, 2019, 09:50:11 »

The Politician
https://www.imdb.com/title/tt7971476/

Elsőre sem a szinopszis, sem a színészek nem tűnnek valami nagy számnak, de elég gyorsan beindul a dolog és a színészek is - főleg az elsőre irritáló főszereplő - váratlanul villantanak szép nagyokat. Meglepően jó cucc volt, kifejezetten élveztem végig és úgy fest egy penge második évad követi majd.
« Legutoljára szerkesztve: November 13, 2019, 09:53:50 írta Epic » Naplózva

"Szerintem meg ötös.. nem is kicsi, azt a rezignált kurva anyádat!"
Epic
Klubtagok

Hozzászólás: 2017

Insane

« Válasz #962 Elküldve: November 13, 2019, 09:53:08 »

Mandalorian első része elég ok eddig...hope ..new hope Vidám
Naplózva

"Szerintem meg ötös.. nem is kicsi, azt a rezignált kurva anyádat!"
Deinvater!
Baltás ember

Hozzászólás: 2810

« Válasz #963 Elküldve: November 14, 2019, 12:08:31 »

Pókember: Idegenben
A Mavel univerzum mozijai eddig egész bejöttek nekem.
Voltak jobb-rosszabb részek, de minden hibájuk ellenére következetesen, többé-kevésbé jó történetekkel felépítettek egy 3 ciklusos folyamatot.
Szerintem egy-két kivétellel nem hibáztak nagyot a szereplőválogatásnál sem. Így majdnem mindig érdekelt a következő felvonás.
(Tetszett az is, ahogy az individuális részeket mindig hozzáfércelték a "gerinchez" a stáblisták alatt. Vidám )
Az Endgame-mel kb. lezárták az aktuális szálat és elnézve a jövőre vonatkozó terveket, kissé szkeptikusan álltam a 3. ciklus utolsó filmjéhez.
- Egyrészt mert a következő ciklusban szerintem a Marvel kozmikusabb léptékű hősei lesznek a középpontban (a címek alapján), akik egy-két kivételellel
(pl. Silver Surfer) nem hoznak annyira lázba.
- Másrészt ebben a Marvel "moziverzumban" kb. a Pókembert tartottam az egyik gyenge láncszemnek és azon gondolkoztam, vajon hogy görgetik tovább
a szálakat a "kozmikusság" felé. Mosolyog
Mondjuk azt, hogy kb. megoldották. A sztori nem rossz, csavarosabb, mint egy átlag Thor film Mosolyog de jobbaktól azért távol van.
Peter Parker keresi a helyét a világban, mentora Tony Stark halála után. Felbukkan egy új Marvel villain és Nick Furry is, azaz minden díszlet oké.
Mondjuk a lehető leggyengébb Furry eddig, ha az alakításokat nézzük, de azért a végén lesz rá magyarázat, nem lövöm le a poént.
A színészek teljesen rendbe vannak. Mondjuk a Földön nehezebb mellélőni a karakterekkel, mint Asgardon a mulatt valkürrel meg a néger Heimdállal, a kínai asgardi
csempáról nem is beszélve... Mosolyog A MJ-t alakító csajsziról még nem tudtam eldönteni, hogy remekül játszotta a neki kitalált, kissé introvertált, flegma tinit, vagy
a sokkal pátoszosabbnak szánt szerepét adta elő gyengén, de mindegy is. Nekem bejött! Később meg majd kiderül... Mosolyog
A Marvel filmekben szokásosnak szánt poénok most nem ütöttek akkorát, de nem húzzák le a filmet.
Összeségében minden előítéletem elenére nem lett rossz mozi... jó folytatás. Még inkább lezárja az eddigieket és kellően megalapozza a 4. ciklust.
A héten egyébként új címek is kerültek fel a menetrendre, így abban biztosak lehetünk, hogy Pókember folytatódik és Chris Hemsworth sem marad kalapács nélkül!
De vajon hová tűnt Demon Hi... Nick Furry! Vidám
7/10, rajongóknak 7,5... Mosolyog
« Legutoljára szerkesztve: November 14, 2019, 09:10:59 írta Deinvater! » Naplózva

"Give me!" is what the king says.
KisG
Klubtagok

WHY???

« Válasz #964 Elküldve: November 14, 2019, 07:25:28 »

- Egyrészt mert a következő ciklusban szerintem a Marvel kozmikusabb léptékű hősei lesznek a középpontban (a címek alapján), akik egy-két kivételellel
(pl. Silver Surfer) nem hoznak annyira lázba.

Nálam jópár "várós" film (és sorozat!) van a következő felvonásban is, pl. a Moonknight, az Eternals, a What if (ez alternatív döntéshelyzeteket bemutató sorozat lesz, pl. eljátszanak a gondolattal, mi lett volna, ha Thanos csatlakozik a Bosszúállókhoz és így tovább Mosolyog), de pár év múlva jön a Galaxis Őrzői 3, Pókember 3 és talán lesz Hangya 3 is... Szóval van itt még rengeteg jó tartalom. Ami nagy reménnyel tölt el az az, hogy elvileg (végre!) egybekötik a sorozatokat a filmekkel.

Apropó, ha valaki nagyon alternatív, atipikus hősös sorozatra vágyik a Watchmen mellett, annak ajánlom a DC Doom Patrolt-ját! Vidám Elsődlegesen a karakterek miatt jött be (menő autóversenyzőből lett béna robotember, filmsztár aki undorító masszává tud átváltozni, a vadászpilóta akibe beleköltözött egy albérlő és persze a tudathasadásos csaj akinek minden személyisége más szupererővel bír), másodlagosan a főgonosz miatt, aki nem más, mint a Firefly-ból a pilótát játszó színész. Ő is narrálja az egész történetet.  Vidám
« Legutoljára szerkesztve: November 14, 2019, 07:30:17 írta KisG » Naplózva

Lehet, hogy csak agyak vagyunk tartályokban? ...ÍÍÍÍÍÍÍÛÛÛÛÛ... Vagy csak tartályok vannak?
morph
Klubtagok

Hozzászólás: 1980

« Válasz #965 Elküldve: November 14, 2019, 06:11:59 »

Apropó, ha valaki nagyon alternatív, atipikus hősös sorozatra vágyik
Ha már felmerült, ilyenből néztem idén kettőt is:
The Boys: a koncepció szerint a szuperhősök kb mai celebeknek felelnek meg, van mögöttük egy cég, marketing, menedzsment, bullshit, de a jófejség felszíne alatt egy dekadens, degenerált bagázs, sőt. Nem is ők a főszereplők, hanem egy csapat normál arc, aki szupereket akarja megállítani / leleplezni. Szerintem sokkal többet ki lehetett volna hozni a dologból, de így is lett belőle egy egész elvezhető, magát nem túl komolyan vevő sori. Külön kiemelésre méltő a főszuperhőst játszó színész (Antony Starr a Banshee főszereplője). 6,5/10
Umbrella Academy: itt meg az a kiinduló helyzet, hogy egy rakás fura körülmények közt született újszülöttet összeszed egy magának való milliomos, akiknek persze szuperképességeik vannak, szóval kinevel belőlük egy szuperhős osztagot. Azzal mondjuk kevésbé foglalkozik, hogy gyerekként vagy emberként kezelje őket, következésképp felnőttkorukra traumatizált, komplexusos emberroncs lesz kb mindegyikből. A koncepció szerintem fasza, de sajna a forgatókönyv valami csapnivaló: a sztori klisés, logikátlan, tele plothole-okkal meg erőltetett megoldásokkal, a dialógusoktól meg néha az arcomat kapartam. A színészfelhozatal nagyon vegyes, vannak jók meg rémgyengék is. A jó koncepció mellett a stílust lehet még pozitív oldalra felírni, van egy kicsit steampunkos, Wes Andersonos jellege, pár jól sikerült harcjelenet meg érdekes zeneválasztás, de sajnos ez nem menti meg. 4/10
Naplózva

"Life is just a dream."
Deinvater!
Baltás ember

Hozzászólás: 2810

« Válasz #966 Elküldve: November 14, 2019, 08:04:13 »

Megnéztem a Boys-ból pár részt. Tényleg nem rossz! Ajánlom mindenkinek a Geri mondulja előtt! Vidám
Naplózva

"Give me!" is what the king says.
hétszünyû
Klubtagok

Hozzászólás: 3120

jajajaja !

« Válasz #967 Elküldve: November 19, 2019, 11:40:48 »

Vasárnap meg hétfőn két betonfúrás között megnéztem pár részt én is a „the Boyz”-ból amíg hűlt a fúró Mosolyog .

Nekem nem okozott akkora katarzist. A karakterek némelyike valóban jól kitalált és komplexnek tűnik, de az alapötlet, ill. a filozófia, ami köré most szuperhősös köntösben felépítették ezt a sorozatot nem új keletű.

Több alkotás taglalta már, hogy miként torzíthatja, ill. inkább hosszú távon valóban torzítja egy ember személyiségét a korlátolt vagy korlátlan hatalom. Értem ez alatt akár az isteni képességeket vagy átlagos hétköznapjainkban az elképzelhetetlen mértékű vagyont + politikai hatalmat stb.

Ennyi erővel a FIDESZ-ről pontosabban azon belül a NER-ről is lehetne egy ilyen sorozatot írni, hogy az egyszerű flanelinges, az elősző rendszerben szocializálódott, átlagos egyetemistákból milyen torz atkák lettel. Legalábbis egy jelentős részükből.

A másik véglet az amikor laborban nevelsz fel egy embert arra milyen hatással lesz a „természetes” társadalom, ahol a hétköznapokba valamilyen szinten eleve kódolva van a szocializáció, egyfajta nyomást gyakorolva a társadalom minden részére. „Homelander” karaktere jól mutatja be azt, hogy milyen az ha valaki „tanulta” a viselkedés formákat és nem ebben nőt fel (természetes szocializáció).

Nem egészen érti a „természetes” érzelmeket és erkölcsöt stb.

A „Boyz” erre is és arra is mutat jó példát plusz a társadalom reakcióját az ilyen szociopatákra.

Hasonlóan az immunrendszerhez itt is a társadalom mint egy komplex szervezet kitermeli az anti-testeket az olyan jelenségek ellen akik szerinte veszélyt jelentenek rá.

A sztori egy személyes, bocs két személyes konfliktus köré épül, önmagában nem túl eredeti, a részenkénti cselekmények morbiditása, fekete-humora tartja előtte a nézőt. Azért nem egy „Breaking Bed”, ahol azért nézte a sorozatot az ember évadokon át, hogy végre lássa, hogy „mi a f.sz lesz?”

Kár, hogy nagyrészt csak a komoly szexuális, erkölcsi stb. szélsőségek képesek a képernyő előtt tartani embereket.
Naplózva
KisG
Klubtagok

WHY???

« Válasz #968 Elküldve: November 19, 2019, 12:14:14 »

Én most járok a felénél - nekem sem okozott eddig katarzist. Egyszerűen nem szögez le, mert -ahogy Zoli is mondta- nincs semmi új a nap alatt. Van néhány jól eltalált jelenet (pl. a légikatasztrófa vagy az ánuszbomba), valamint szerintem egész pazar módon mutatják be azt a szintű "hájpot", amit a hősök köré szőttek. A mesémhez még mindig találóbbnak tartom a Daredevilt, a Punishert vagy a Jessica Jones 1. évadát. Vidám
Jónak tartom Dávid értékelését.
« Legutoljára szerkesztve: November 19, 2019, 12:17:11 írta KisG » Naplózva

morph
Klubtagok

« Válasz #969 Elküldve: November 19, 2019, 08:13:08 »

A mesémhez még mindig találóbbnak tartom a Daredevilt, a Punishert vagy a Jessica Jones 1. évadát. Vidám
A mesédhez való kapcsolodási pontként én sem hiszem, hogy a Boys nagyon működne, de a fenti három sori már csak egymástól is annyira különbözik, hogy ilyen téren nekem ez sem sokat segített. Mosolyog
A Punisher, de főleg a JJ amúgy bennem is sokkal mélyebb nyomot hagyott, mint a Boys. A Daredevilt mondjuk utáltam.
Naplózva

"Life is just a dream."
KisG
Klubtagok

WHY???

« Válasz #970 Elküldve: November 19, 2019, 08:22:08 »

A mesémhez még mindig találóbbnak tartom a Daredevilt, a Punishert vagy a Jessica Jones 1. évadát. Vidám
A mesédhez való kapcsolodási pontként én sem hiszem, hogy a Boys nagyon működne, de a fenti három sori már csak egymástól is annyira különbözik, hogy ilyen téren nekem ez sem sokat segített. Mosolyog
A Punisher, de főleg a JJ amúgy bennem is sokkal mélyebb nyomot hagyott, mint a Boys. A Daredevilt mondjuk utáltam.

Ízlések és pofonok. Nekem bejött mind a a Daredevilből mind 3 évad (főleg a 2 és 3.), a moralizálásával együtt. A három sorozat abban hasonlít, hogy a szereplőik emberiek és abszolút halandóak, traumatizálhatóak. A mesém nyomokban a Watchmen-re emlékeztet még, mivel ott is egy alternatív történelem van (persze tök más mint az enyém) és halandó szereplők. Túl sok analógiát nem lehet találni, mert úgy érzem elég egyedi dolgot hoztunk össze.
Naplózva

morph
Klubtagok

« Válasz #971 Elküldve: November 19, 2019, 08:45:20 »

Nekem bejött mind a a Daredevilből mind 3 évad (főleg a 2 és 3.), a moralizálásával együtt.
A moralizálással amúgy nekem semmi bajom, sőt, csak a Daredevilnél nagyon erőltetettnek éreztem. A szokásos "nem szabad ölni", akkor is ha egy rohadt geci nem megölése miatt több száz ártatlan fog meghalni.

A fenti háromból nekem egyedül a Jessica Jones mutatott valódi morális dilemmát (pl. annak a résznek a végén, amikor Kilgrave bemondja, hogy mennyi jót tehetnének együtt, ha a csaj bevállalja, hogy vele marad). Az meg külön tetszett, hogy a neölj hülyeséget nem erőltették, és ha a főhős nem tekintette volna szívügyének a tornászcsajszi megmentését, a nulladik percben arra megy, hogy kitépje a rohadék szívét.
Naplózva

"Life is just a dream."
KisG
Klubtagok

WHY???

« Válasz #972 Elküldve: November 24, 2019, 06:57:50 »

Orphan black: nem egy mai darab, de én csak most kezdtem el nézni. Nekem nagyon bejött! Sok benne a klisé, de az összkép mégis szórakoztató.. egy 7-8/10 simán megvan.
Naplózva

morph
Klubtagok

« Válasz #973 Elküldve: November 26, 2019, 08:12:44 »

Orphan black: nem egy mai darab, de én csak most kezdtem el nézni. Nekem nagyon bejött! Sok benne a klisé, de az összkép mégis szórakoztató.. egy 7-8/10 simán megvan.
Az első évad nekem nagyon bejött anno, utána elmentek kicsit retardba, úgyhogy a második után nem néztem tovább. A főszereplő csajszi viszont baromi jó.
Naplózva

"Life is just a dream."
hétszünyû
Klubtagok

Hozzászólás: 3120

jajajaja !

« Válasz #974 Elküldve: December 01, 2019, 12:09:31 »

The Irishman

A trailer-ek azt sugallják, hogy ez egy maffia “nagy-film” de ne dőljetek be nekik, ez egy dokumentum film. A “hype” alapján parádés szereposztással de inkább egykor A- kategóriás színészek és rendezők utolsó nagy alakításainak egyike.

Magas pontszámokat kapott, átlag 85%-ban pozitívan értékelték a nézők amit a 3,5 óra után sajgó bal térddel nem igazán tudtam osztani.

A film nagyon lassú, a cselekmény precízen fel van építve, mindenre hagy időt a rendező, hogy megértsük az szakszervezetek és a maffia összefonódását az USA-ban, annak hőskorában. A fentiek ellenére a Keresztapa mélységeit meg sem közelíti mert a 3,5 órás játékidő nyilván ehhez kevés, viszont a felszínes történethez rettentően sok. Rengeteg az üresjárat, a második óra után páran ki is mentek a teremből, a seggem már nekem is zsibbadt. A vége egy apró logikai baki ellenére valamennyit visszahoz az első másfél órából de megkönnyebbülés volt amikor bekúszott a vége felirat. Ennek a filmnek a Spektrum csatornán vagy a BBC History-n jobb helye lett volna egy 3 részes minisorozat formájában. A színészi teljesítmények mentik meg de egy ilyen filmet csak Scorsese engedhet meg magának 2020-ban,

5/10 moziban
7/10 otthon ágyból szünetekkel a Viasat History-n
« Legutoljára szerkesztve: December 01, 2019, 12:16:17 írta hétszünyû » Naplózva
Oldalak: 1 ... 63 64 [65] 66 67 ... 72   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás ide: