Choose fontsize:
Üdvözöllek, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
Hírek
Üdvözöllek!

Write your own HTML here in this area!
Oldalak: 1 ... 64 65 [66] 67 68 ... 72   Le
  Nyomtatás  
Szerzô Téma: Filmkritika - kritikán aluli és felüli filmek  (Olvasva: 263613 )
0 Tag és 2 Vendég ezt a témát nézi(k).
Deinvater!
Baltás ember

Nem elérhetô Nem elérhetô

Nem: Férfi
Hozzászólás: 2797

« Válasz #975 Elküldve: December 01, 2019, 01:46:42 »

Ez a film szerintem Scorsese hattyúdala... azért 3,5 óra, hogy "még egyszer megmutathassa".
A parádés szereposztás a 75-80 éves kedvenceivel tényleg jó (főleg, hogy állítólag Al és Robert még sosem szerepelt egyszerre a "mester" filmjeiben), de agyon vannak CGI-zve, hogy 55 körülinek nézzék őket, ami még így sok, tekintve a valós történetben 40+ körül jártak a megformált személyek.
Néha, mintha gumimaszkokat bámulnék, de azért Tarkin kormányzónál jobbak lettek. Kacsint
A történet nekem szódával elmegy, sokat nyom persze a latba, hogy "történelmi", de kb. egy az egyben az élet által írt forgatókönyv.
6/10
Naplózva

"Give me!" is what the king says.
hétszünyû
Klubtagok

Hozzászólás: 3112

jajajaja !

« Válasz #976 Elküldve: December 01, 2019, 10:58:43 »

Midway

Nem mertem moziban megnézni mert az utóbbi évek amerikai háborús filmjei vagy így vagy úgy de több fronton elhasaltak nálam.

A Pearl Harbour egy a megtörtént eseményeket lazán követő nyál tömeg volt, a Dunkerque-ből és a Fury-ból folyt a nácizás és az SS-ezés pedig az előbbiben a háború korai szakaszában a Wehrmacht verte porrá az angolokat az utóbbi pedig a fentiek ellenére is egy jó film lehetett volna ha nincs az utolsó 15 perc. Egy teljes agyhalott zombi Waffen-SS ezred fut be a tank ágyúja és géppuskai elé, senkinek nem jut eszébe, hogy egy bokorból páncéltörő gránáttal porig égesse a bent ülőket emberveszteség nélkül...

Na a Midway hál’Istennek nem teljesen ilyen lett. Egyrészt nagyon látványos és persze itt is van sok-sok “amerika kapitány” de ami meglepő a japánok hiteles ábrázolása. Ha nem is kap akkora hangsúlyt de kellemes csalódás az egész film. A film gyors, dinamikus nem csoda ugyanis egy hosszabb időszakot próbál lefedni a harmincas évek legvégétől egészen Midway-ig.

Inkább ezt kellett volna moziban néznem az Irishman helyett.
7/10
« Legutoljára szerkesztve: December 01, 2019, 11:00:35 írta hétszünyû » Naplózva
Deinvater!
Baltás ember

« Válasz #977 Elküldve: December 04, 2019, 08:42:07 »

The Madalorian...

Megnéztem az eddig kijött részeket és azt tudom mondani, hogy tetszik.
Vannak persze hibái, hálistennek nem vészesek, de spoiler nélkül nehéz lenne őket részletezni.
Nem tömték tele poénnal, de ami benne van, azokon jókat röhögtem (pl. első rész a Jabba-féle maki sütögetése Vidám)
Ludvig Göransson zenéi szerintem jók lettek, sőt, egy-két track ütős, a képi világ "klasszikus", de itt jól tették, hogy a "bevált
recepten nem kell változtatni". Régen éreztem ezt az igazi SW hangulatot... meg is jött a kedvem egy meséhez. Nem akar valaki? Cool
A mandalori mítoszokat néhol egy kicsit túlabuzálják, szerencsére nem esnek át a ló túloldalára... ez a Disney hatás, amivel
amúgy is kalkulátam. Mosolyog
Ilyenkor nem értem, hogy egy remek Rogue One, egy teljesen nézhető Han Solo és egy ilyen szórakoztató sorozat után,
hogy f*szba tudják a mozikat így elb*szni. Hogy lehet, hogy a "mellékzöngének" szánt alkotások jobbak? Sokkal?
Történetileg, kánon, szereplők, képi világ stb...

Hey mando! Nézzétek! Vidám
Bébi yodával 7, nélküle 7,5... Mosolyog
« Legutoljára szerkesztve: December 10, 2019, 09:58:46 írta Deinvater! » Naplózva

morph
Klubtagok

Hozzászólás: 1977

« Válasz #978 Elküldve: December 04, 2019, 08:53:57 »

The Haunting of Hill House (1. évad): klasszikus kísértetházas sztori nagyon profin megvalósítva 10 részes sorozatban.

Az egyik dolog, amit kiemelnék a szerkezete: tök érdekes, ahogy váltogatnak az idősíkok és a nézőpontok közt az (kicsit a Lostot idézi ilyen szempontból). Emiatt talán lassan indul be, de ahogy az első 5-6 rész fel van építve, az szerintem valami gyönyörű. A hatodik rész operatőri és rendezői teljesítménye is kiemelkedő, nekem egyértelműen a sorozat közepe a csúcspont.

A másik dolog, hogy a műfajhoz képest meglepően jól meg vannak írva a karakterek és a köztük lévő kapcsolatok, és a számomra többnyire ismeretlen színészek is kiegyensúlyozottan jó teljesítményt nyújtanak (legfeljebb az egyik gyerekszereplő lóg ki lefelé). Emiatt az egésznek lesz egy személyes jellege, a szereplők azonosulható emberek nem pedig kellékek, akik szabályos időközönként jól megijednek. Így aztán horror mellett családi drámaként is tökéletesen működik.

Ha nem lett volna az utolsó rész ez egy tök pozitív kritika lett volna. Sajnos a lezárás nekem valahogy tök idegen volt az addigi sorozattól, az addigi nyomasztó, kicsit depresszív hangulattól meg az egész történet felfogásától, és az addig érzékenyen és mértékletesen kezelt családi vonal is sokszor átcsúszik kicsit egy Hallmark Chanel-szerű túltolt, klisés-giccses izébe.

A befejezés mindig meghatározó egy sorozat megitélésénél, és az most nálam sokat rontott rajta (a Punisher 1. évad lezárása volt hasonló csalódást), de ezzel együtt is megadnék neki 7/10-et.
« Legutoljára szerkesztve: December 04, 2019, 09:02:24 írta morph » Naplózva

"Life is just a dream."
KisG
Klubtagok

Hozzászólás: 2168

WHY???

« Válasz #979 Elküldve: December 05, 2019, 07:32:36 »

The Madalorian...

Megnéztem az eddig kijött részeket és azt tudom mondani, hogy tetszik.
Vannak persze hibái, hálistennek nem vészesek, de spoiler nélkül nehéz lenne őket részletezni.
Nem tömték tele poénnal, de ami benne van, azokon jókat röhögtem (pl. első rész a Jabba-féle maki sütögetése Vidám)
Ludvig Göransson zenéi szerintem jók lettek, sőt, egy-két track ütős, a képi világ "klasszikus", de itt jól tették, hogy a "bevált
recepten nem kell változtatni". Régen éreztem ezt az igazi SW hangulatot... meg is jött a kedvem egy meséhez. Nem akar valaki? Cool
A mandalori mítoszokat nélhol egy kicsit túlabuzálják, szerencsére nem esnek át a ló túloldalára... ez a Disney hatás, amivel
amúgy is kalkulátam. Mosolyog
Ilyenkor nem értem, hogy egy remek Rogue One, egy teljesen nézhető Han Solo és egy ilyen szórakoztató sorozat után,
hogy f*szba tudják a mozikat így elb*szni. Hogy lehet, hogy a "mellékzöngének" szánt alkotások jobbak? Sokkal?
Történetileg, kánon, szereplők, képi világ stb...

Hey mando! Nézzétek! Vidám
Bébi yodával 7, nélküle 7,5... Mosolyog

Naplózva

Lehet, hogy csak agyak vagyunk tartályokban? ...ÍÍÍÍÍÍÍÛÛÛÛÛ... Vagy csak tartályok vannak?
Deinvater!
Baltás ember

« Válasz #980 Elküldve: December 05, 2019, 08:11:31 »

Hát igen, kb. valahogy így... Mosolyog

Egyébként a 4. résztől már kezdődik valami Disney ámokfutás. Remélem csak kisiklás volt.
Eddig lenyeltem pl. hogy a mandalóriai kovács (és kb. vezető) egész "véletlenül" nő, aki kemény férfiaknak parancsol, mert
oké, 2019 USA. Nyelv Még a bébi Yodát is tolerálom, hisz az eredeti trilógiában is voltak ewokok. Kacsint
De az a genderizmus nevében elkövetett ámokfutás a negyedikben, amikor a nők megmentik a napot
vagy puszta kézzel kiütik a beskar-páncélt, na az már hamisíthatatlan Pocahontas. Nyelv
Ráadásul a főszereplőt is kezdik elpuhítani...
A negyedik rész csak 2/10...
Naplózva

Deinvater!
Baltás ember

« Válasz #981 Elküldve: December 05, 2019, 08:16:21 »

Bár az eddigi legjobb mém az ez! Vidám
Naplózva

Deinvater!
Baltás ember

« Válasz #982 Elküldve: December 06, 2019, 02:32:44 »

Mando 5.

A negyedikhez képest ez egy kellemes rész lett. Nagy klisékkel dolgozik, de jól adja elő! Vidám Meg a végén a droidos poén...

Az első 3 rész mondjuk kb. 7 a negyedik 2, ez megint 7... szóval átlagra eddig egy 6. Mosolyog
« Legutoljára szerkesztve: December 06, 2019, 03:25:59 írta Deinvater! » Naplózva

hétszünyû
Klubtagok

Hozzászólás: 3112

jajajaja !

« Válasz #983 Elküldve: December 06, 2019, 05:21:33 »

Mandalorian

Nekem tetszik.

Rogue One feeling, pont annyit tesz hozzá a kánonból amennyi kell az SW érzéshez, kevés klisével.
A részek nem túl hosszúak és elég akció dúsak, jó értelemeben vett SW limonádé, remek kis esti kikapcsolódás.
Munka után egyébként sem vágyok egy "nagy-mozira".

Szerintem érdekesen is indul, egy sorozathoz képest remek szereplőkkel, remélem ki fog tartani, nem úgy mint
1-2 másik jól induló de csúfos véget érő sorozat. A bébi yoda sem zavar igazán mert még remélem, hogy célja
van és nem csak a Disney figura-eladásai miatt került bele.

7,5/10
Naplózva
Deinvater!
Baltás ember

« Válasz #984 Elküldve: December 07, 2019, 11:28:27 »

Idézet
...remélem ki fog tartani, nem úgy mint 1-2 másik jól induló de csúfos véget érő sorozat.

Eredetileg úgy tervezték, ha sikeres lesz kap mozifilmet, de már vannak fenn hírek, hogy novemberben mégis elkezdték a következő szezon forgatását. Cool
Ergo még egy széria biztos kijön. Mondjuk 8 félórás epizóddal nem hiszem, hogy ki tudnának futtatni minden lehetőséget, amit eddig bedobtak a történetbe.

*  *  *

Egyébként a Boysnak is vicces a hivatalos 2-es trailere. Mosolyog

https://www.youtube.com/watch?v=EBpYQVrFBxs

Naplózva

Deinvater!
Baltás ember

« Válasz #985 Elküldve: December 09, 2019, 11:56:20 »

Ad Astra

Hát... tudományos sci-fi. Egy Interstellar és  egy light-os Halálhajó keveréke. Cool
Mivel tudományos, nincs elrugaszkodva túlságosan a valóságtól, de ez rá is nyomja a bélyegét a filmre.
Olyan mint az űr valójában. Halalmas, sötét, melankólikus és depressziós.
Nekem bejön ez a műfaj, nagyon nincs bajom vele. A lassúság és a vontatottság a lelkizéssel kb.
tökéletesen visszaadja egy mai űrutazás összes pszichés buktatóját. Több mint 2 órában.
A látványvilág pazar, felhasználták az elmúlt 20 év összes innovációját. Mars roverek, Chandra- ill.
Hubble teleszkópok, Voyagerek új adatai stb... ez segít a seggünknek kevésbé zsibbadni! Mosolyog
A színészek hollywood-i mércével sztárok, a történet egyszerű, a kérdéseken és a moralitáson van
a hangsúly.
A felvetések jogosak, de sajnos néha átmegy nyavalygásba a filózgatás, kicsit túllőttek a
célon az önostorozással. Tudjuk ez most divat a PC amcsiknál, de ebbe a filme nem hiányzott. (mondjuk sok
másikba se
Mosolyog )
Két nagyobb hülyeség van benne.
1. Alaptörténet: miért menne az ember a naprendszer szélére értelmes életet kutatni? Egyrészt 99%-ban már
most is tudjuk, hogy nincs a héliopauzán túl, de a csillagközi téren innen meg pláne. Oké, hosszú távra
kisebb zavarással küldhetők jelek, de kb. 99%, hogy a választ a legénység nem éli meg.
Reprodukálásról nem gondoskodtak, akkor miért? Oké, elmehetnek érte később is, de az meg 99%-ban nem lesz meg.
Pláne egy aszteroida-övben a Neptunusznál. Na mindegy, úgyse a történeten van a lényeg. Mosolyog
2. Ahogy a végén Brad Pitt visszamegy a hajójába... de végül is sci-fi. Mosolyog

Nem könnyű esti szórakozás, de igényes cucc... "Box office bomb", azaz k*rva nagy bukás lett, de szerintem csak azért,
mert a mai f*szláma világnak ez már sok. Mosolyog Meg mostanában volt pár ilyen mozi, nehéz így marketinget csinálni.
A való élet az űrben nem eladható, mert az lásd elébb sötét, lassú és depressziós. De nem baj, az egyszerűbbeknek jön a disney Stárwárs!
Nekem szerintem azt a Mandalorian fogja idén jelenteni. Mosolyog

Ez 7/10, de csak azoknak, akik szeretik a tudományos sci-fit.
« Legutoljára szerkesztve: December 12, 2019, 08:33:53 írta Deinvater! » Naplózva

KisG
Klubtagok

WHY???

« Válasz #986 Elküldve: December 11, 2019, 05:46:30 »

Továbbra is ajánlom a Watchmen-t. Részről részre jobb így a vége felé haladva. Mosolyog
Naplózva

Lehet, hogy csak agyak vagyunk tartályokban? ...ÍÍÍÍÍÍÍÛÛÛÛÛ... Vagy csak tartályok vannak?
Deinvater!
Baltás ember

« Válasz #987 Elküldve: December 13, 2019, 04:35:47 »

Mando 6...

Egyszerű, mint a faék, de ez a rész üt! Vidám
Klasszikus újratöltve, drámával, 1-2 meglepetéssel, ami további konfliktusok forrása lehet.
8/10...

Hiba? A lézerek "kormozhatnának" egy kicsit jobban! Mosolyog Meg azért egy rabszállítón ne legyen már ekkora tisztaság, mégha az EU (bocs New Republic Mosolyog ) üzemelteti is.
« Legutoljára szerkesztve: December 13, 2019, 04:43:41 írta Deinvater! » Naplózva

Deinvater!
Baltás ember

« Válasz #988 Elküldve: December 18, 2019, 03:29:23 »

Mandó 7...

Érdekes... jön az utolsó 2 rész, ebbe pedig már nem kevés dolgot belezsúfoltak.
A megváltozott főcímzene és a betétek is sejtetik, hogy ez az epizód már "más" lesz.
Lehet a dinamikát egy kicsit elb*szták, mert bizony rohanunk előre a történetben, mint a gazdája elől futó n*gger (nyilván rohanni is kell, ha be szeretnék fejezni). Vidám
Viszont becsületükre váljék, egy-két hülyeség kivételével egész jól "összemesélték" a csapatot cirka 20 perc alatt. De érezhető, hogy sok mindennek nincs kifutása. 35 percben sajnos ez van. Szerintem a droidra sok az az 5 perc! Mosolyog
Az értelmes dialógus is jóval több, mint eddig... és végre a TIE vadászok normálisan szállnak le, nem a napelemre! Mosolyog Bár eredetileg úgye "lógniuk" kellene...
A végéről a feszütség ill. a dráma sem hiányzik. Sokkolt

Lehet a zárást három részbe kellett volna összedobni, ha marad az utolsóra is a 30-40 perc... mert így kicsit gyors. Persze, ha a befejető felvonás 1 óra körül lesz, akkor nem szóltam.

Egy erős 7/10
« Legutoljára szerkesztve: December 18, 2019, 03:35:12 írta Deinvater! » Naplózva

KisG
Klubtagok

WHY???

« Válasz #989 Elküldve: December 18, 2019, 03:38:16 »

Nekem is tetszett ez az rész. Nemsemmi, hogy Gustavo is felbukkan a végén! Vidám
Naplózva

Oldalak: 1 ... 64 65 [66] 67 68 ... 72   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás ide: