Choose fontsize:
Üdvözöllek, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
Hírek
Üdvözöllek!

Write your own HTML here in this area!
Oldalak: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 72   Le
  Nyomtatás  
Szerzô Téma: Filmkritika - kritikán aluli és felüli filmek  (Olvasva: 263610 )
0 Tag és 2 Vendég ezt a témát nézi(k).
Deinvater!
Baltás ember

Nem elérhetô Nem elérhetô

Nem: Férfi
Hozzászólás: 2797

« Válasz #990 Elküldve: December 18, 2019, 03:51:48 »

Idézet
Nekem is tetszett ez az rész. Nemsemmi, hogy Gustavo is felbukkan a végén! Vidám

Ja azért van szereposztás... Mosolyog
Perdo Pascal, Carl Weathers jó... mondjuk utóbbi elég régi motoros, szeritem remek karakterszínész.
Nick Nolte egész életében kemény fiúkat alakított, itt jól játssza a bölcs, megkeményedett öreget
Werner Herzog szerintem mind a három epizódjában remek, mint a birodalmi "megbízó"...
Natalia Tena és Esposíto meg extra ráadás, ismert sorozatszínészek.
Rakhattak volna egy Los Pollos Hermanos easter egg emlémát a vadászra... Mosolyog
Naplózva

"Give me!" is what the king says.
KisG
Klubtagok

Hozzászólás: 2168

WHY???

« Válasz #991 Elküldve: December 18, 2019, 05:41:48 »

Spoiler alert

A rész tanulsága: ha egy kibaszott zseni ugnaught vagy, akkor olyan com linket használj, amit nem tud lehallgatni egy random útszéli rohamosztagos.  Vidám Nyelv

Naplózva

Lehet, hogy csak agyak vagyunk tartályokban? ...ÍÍÍÍÍÍÍÛÛÛÛÛ... Vagy csak tartályok vannak?
Deinvater!
Baltás ember

« Válasz #992 Elküldve: December 18, 2019, 08:42:21 »

Nekem inkább az, hogy óvatosan szkanderozz egy yoda bébi előtt, mert a végén még nem marad benned szusz! Mosolyog

Kicsit se volt hatásvadász... dejó, ennyi elmegy! A kis ördögfióka! Cool
« Legutoljára szerkesztve: December 18, 2019, 09:16:58 írta Deinvater! » Naplózva

KisG
Klubtagok

WHY???

« Válasz #993 Elküldve: December 19, 2019, 08:24:54 »

A Watchmen biztosan befér az év top 3 általam látott sorozata közé. A Csernobilt követően szerintem ez az ezüst érmes. A színészi játék nagy erősre sikerült és a történetet is rendesen felépítették. A vágásokat szintén csak méltatni tudom. A legjobban az tetszett, ahogy az évad eleji totális katyvasz értelmet nyer (bár a vége felé úgy éreztem időnként talán túl szájbarágósan is), magyarán ahogy kibontakozik a story. Bátran mertek nyúlni aktuális kérdésekhez (pl. ámérikai rasszizmus) és a szuperhősös tematikában is tud újat mutatni. A lezárás kompakt lett, nem is tudom igényel-e 2. évadot... Önmagában simán megállja a helyét.
9/10 nálam biztos van.
Naplózva

Lehet, hogy csak agyak vagyunk tartályokban? ...ÍÍÍÍÍÍÍÛÛÛÛÛ... Vagy csak tartályok vannak?
Deinvater!
Baltás ember

« Válasz #994 Elküldve: December 19, 2019, 02:34:53 »

Black Death

trailer:
https://www.imdb.com/title/tt1181791/videoplayer/vi1578998297?ref_=tt_ov_vi

Nem mai darab, de most szereztem belőle normális felbontást.
Furcsa egy film... A XIV. századi nagy pestisjárványok Európájában, a crécy-i csata után. Alapvetően történelmi mozi, némi fantasy beütéssel.
A történet és a cselekmény akár klasszikus Warhammer is lehetne, persze tudjuk, hogy a játék ebből a korból merítette az alapjait. Mosolyog
Burn the wich! Nem komplikálják túl, nincsenek benne csavarok, csak dráma. Azt nem értem miért kapott horror besorolást is...
A középkor koszos, véres és gyakran kegyetlen mai PC szemmel, de ettől még azért szerintem a horrortól messze van. Nyelv
A püspök által megbízott katonák egy különös, pestis által érintetlen falut keresnek, ahol állítólag démonokkal paktálásnak köszönhetik,
hogy nem terjed a kór.
A film nem határozza meg nekünk, hogy melyik oldal a jó vagy épp a rossz, hol a boszorkányvadászokat, hol az istenteleneket lehet épp utálni azért,
amit tesznek. Érdekes ívet ad az egésznek a kettősség. Tetszik a nyelvezet, valamennyire igyekeztek odafigyelni, hogy kb. a viselkedéssel együtt rendben legyen.
Vannak benne öregedőfélben lévő nagy nevek, Sean Bean, David Warner és fiatal feltörekvők.
A vége is hasonló, mint maga az alkotás, furcsa, kicsit se füle-se farka. Bár értem, hogy min próbál moralizálni a hittel kapcsolatban,
mindkét felet "kifigurázva".
Semmi extra, de a halovány Warhammer beütés miatt egy estére jó lehet, ha semmi más program vagy ötlet nincs. Vagy még egy olyan mozira
vágytok, ahol Sean Bean meghal!  Mosolyog
5,5-6/10
« Legutoljára szerkesztve: December 20, 2019, 09:58:06 írta Deinvater! » Naplózva

morph
Klubtagok

Hozzászólás: 1977

« Válasz #995 Elküldve: December 21, 2019, 01:00:35 »

The Rise of Skywalker: Csak nagyon röviden. Tökéletesen beleillik az eddigi filmek sorába, kb ugyanazokat a vélt vagy valós erényeket és hibákat vonaltatja fel. Aki az első két filmet utálta ezt is fogja, aki el volt velük, ezzel is ellesz. Talán annyival éreztem gyengébbnek, hogy kevesebb volt a jól eltalált jelenet és momentum, ami azokat számomra felhúzta, így ez csak egy 5-ös.
« Legutoljára szerkesztve: December 27, 2019, 05:13:48 írta morph » Naplózva

"Life is just a dream."
Deinvater!
Baltás ember

« Válasz #996 Elküldve: December 22, 2019, 01:02:37 »

Szar Wársz -9

Érdekes, de sikerült nagyon jó 720-as, nem kamerás kópiát szereznem, egyetlen hibája a jappó felirat, de nem zavaró.
Egy másik vélemény. Vidám

Már az eleje hígfos.
A császáros jelenet és a "természetellenes" poén szánalmas, ahogy Kylo duzzadt harrypotter feje is.
A szinkron tré, bár ez nem a film hibája.
Aztán... folytatódnak a "lopott" jelenetek orrvérzésig...  NÉMI SPOILER.
- Üzenet droidba,
- CGI Leia banális egysorosai.
- Rey a Dagob... bocs dzsungelbe edz, vagyis inkább hisztizik.
- Rey idő előtt megy a dzsungelből, ja nem az Luke volt
- Tábornokok tanácsa, a fele "tini", de azért Dart V... Kylo Ren egyet megfegyelmez.
- Tatooine második bőr... ja, hogy ezt a világot most nem úgy hívják.
- Rabszabadítás a börtönblokkból, ami fénykardpárbajjal végződik.
- Ismét elpusztul egy bolygó... eredetiség különdíj! Mosolyog
- "Mocsárból" kiemelkedő X-szárnyú... láttam már valahol? Jobb ezeknek a szigetelésük, mint a svájci óráknak, kétszer két évtized meg se kottyan víz alatt!
Csak úgy a teljesség igény nélkül... Biztos ez is "tisztelgő" film volt a nagy elődök felé.

Hogyan történhetett ez? Kb:
- Mit javasol a kreatív csapat?
- Forgassunk mindent újra, "trendin" átértelmezve!
- Remek ötlet!

Rey és Kylo "mobilozásai" ovis színvonalon vannak, a párbajaik hatásvadász balf*szságok.
A nagypapi maszkja... Vidám
"Lovasroham" a csillagrombolón.
Extra mennyiségű butaság van benne... folytassam? nem bírom ki, hogy nem:
A két tini könnyedén forcepush-olgat egy hajót, amikor minden idők legnagyobb jediének nem volt egyszerű kiemelni egy vadászt, vagy megtartani egy leomló fémszerkezetet.
Leia után egy fűszercsempész vezeti az ellenállást a pufi kínaival és a 2x éves n*ggerrel. Mosolyog
Ja és a cirkáló osztályú hajók hullanak, mint a legyek, 2 lövéstől egy vadászból. Aztán már minden hullik erővillámtól. Mosolyog
A feltámadt nagypapi, azaz császár egy szánalmas ripacs. Persze mindent ő tervelt ki, mindenkit ő mozgatott, döbbenet!
Az emberek (két hét után ismét) "fellázadtak" galaxisszerte! Vidám Ez egy pure gold mondat volt a végén....

Mi tetszet? Zene... Jó öreg John Williams. Billy Dee Williams visszatérése. Gyk. Lando.
Látványos, de szerintem egy Star Wars-nál ez alap elvárás.

A végére nincsenek szavak, mindenki meghal, mindenki feltámad... kínomban röhögtem. Mosolyog
És csak állok középen, mint Lando a mozi végén, Vicent Vegaként széttárom a tenyerem.
Ez a prostifilmek prostifilmje...
Az első 1, a második 2, ez megint 1... ez bizony egy évvégi bukás. Beru néni nővérének elküldeném az ellenőrzőt! Nyelv
1,33/10

Várom a Mandó befejező részét.
« Legutoljára szerkesztve: December 23, 2019, 01:25:23 írta Deinvater! » Naplózva

KisG
Klubtagok

WHY???

« Válasz #997 Elküldve: December 23, 2019, 10:32:00 »

Az új star wars film: eddig 45 percet tudtam belőle megnézni... Szörnyű. Kapkodó, logikátlan, klisés és a star wars lore-t nem igazán tisztelő katyvasz. A 6-10 éves hülyegyerekeknek lett kitalálva, akiket a star wars-analfabéta szüleik elvinnének moziba valami látványosra karácsony előtt. Valszeg befejezem a filmet, mielőtt minden elspoilereznétek, de kb. már most lehet tudni az egész kimenetelét. (sőt, tulajdonképpen már a film megnézése előtt lehetett tudni, mert karácsonyi disney film)
A mandalóriai minőségben simán kenterbe veri...

Upd: 1 órát voltam képes belőle megnézni - többet nem szándékozok, mert egy meglehetősen alja film.
« Legutoljára szerkesztve: December 24, 2019, 09:24:16 írta KisG » Naplózva

KisG
Klubtagok

WHY???

« Válasz #998 Elküldve: December 24, 2019, 09:33:34 »

Witcher (avagy magyarul Vaják, ami szerintem elég hülye cím): 4 részt néztem meg és eddig elég kétes a véleményem róla. Nézzük spoiler-mentesen: van egy csomó jó jelenet és egy halom gagyi. Vannak érdekes dialógusok és vannak szörnyen bugyuták... És kb. ezen a szinten folytathatnám még. A történet elején azt hittem lehet érteni különösebb speciális lore nélkül, hogy miről szól ez az egész, de aztán egyre inkább vonogattam fel a szemöldököm, mondván "ez most mi volt?".
A háttérben futó "main" történet érdekesnek néz ki, viszont a részről részre váltakozó kalandok elég érdektelenek.
Összeségében leköt, de eddig nagyon úgy tűnik, hogy itt egy B-kategóriás sorozatról van szó.
Naplózva

KisG
Klubtagok

WHY???

« Válasz #999 Elküldve: December 26, 2019, 03:33:08 »

Witcher (avagy magyarul Vaják, ami szerintem elég hülye cím): 4 részt néztem meg és eddig elég kétes a véleményem róla. Nézzük spoiler-mentesen: van egy csomó jó jelenet és egy halom gagyi. Vannak érdekes dialógusok és vannak szörnyen bugyuták... És kb. ezen a szinten folytathatnám még. A történet elején azt hittem lehet érteni különösebb speciális lore nélkül, hogy miről szól ez az egész, de aztán egyre inkább vonogattam fel a szemöldököm, mondván "ez most mi volt?".
A háttérben futó "main" történet érdekesnek néz ki, viszont a részről részre váltakozó kalandok elég érdektelenek.
Összeségében leköt, de eddig nagyon úgy tűnik, hogy itt egy B-kategóriás sorozatról van szó.

Végeztem az eddig kijött részekkel... A véleményem negatív irányba mozdult el. Nézzük (spoiler-mentesen  Kacsint):
- a világot túl plasztikusan festik le, legalábbis valahogy hiányérzetem van: bemutathatták volna árnyaltabban a "gonosz" frakciót is.
- a karakterábrázolások (1-2 szereplőt leszámítva) elnagyoltak. A Yennefer nevű varázslónő különösen idegesítő volt, ráadásul óriási nagy logikátlanságokat véltem felfedezni a motivációi közt. Hiába próbálkozik a sorozat drámai hatást elérni, ha nem építi fel normálisan a szereplőit. Emlékeztek pl. mennyire ütött a Trónok harcában Ned Stark lefejezése? Na, itt ilyesmiről szó sincs. A romantikus szálak számomra szintén elég érdektelenek voltak (több nyál volt benne mint valódi cselekményformálás).
- a történetvezetése gagyi. Azt hiszed most a jelenben zajlik a cselekmény, holott épp a múltban. Látszik, hogy kapkodtak: egy délutánnak érződik egy ostromra való felkészülés (vagy tényleg csak egy délután volt? Vidám mert az úgy sokkal hiteltelenebb). Egyes történetszálak elég tartalmatlanok (pl. a kislányé) és összességében sok benne a hatásvadászat.

Egyébként látványos, helyenként érdekes, de emellett sajnos kiszámítható és klisés. Túlzásnak tartom az imdb 8.7-as értékelést (jé, tegnapelőtt még 8.8 volt  Vidám) - nálam némi jóindulattal csak egy 6-os. Úgy tűnik nagyobb volt mögötte a hype mint amilyen magának a produktumnak a minősége. Ettől függetlenül érdekelne a sorozatról olyan véleménye is, akik játszottak a játékkal vagy olvasták a könyvet...
« Legutoljára szerkesztve: December 26, 2019, 03:36:03 írta KisG » Naplózva

morph
Klubtagok

« Válasz #1000 Elküldve: December 27, 2019, 02:09:48 »

Egyébként látványos, helyenként érdekes, de emellett sajnos kiszámítható és klisés. Túlzásnak tartom az imdb 8.7-as értékelést (jé, tegnapelőtt még 8.8 volt  Vidám) - nálam némi jóindulattal csak egy 6-os. Úgy tűnik nagyobb volt mögötte a hype mint amilyen magának a produktumnak a minősége. Ettől függetlenül érdekelne a sorozatról olyan véleménye is, akik játszottak a játékkal vagy olvasták a könyvet...
Az imdb szerintem alapvetően alkalmatlan sorozatok megítélésére úgy, ahogy mondjuk mozikra működik. Amellett, hogy azért a valódi klasszikusok is beférnek az élbolyba, csak az idei évből több olyan kellemes, de nem éppen kiemelkedő sorozat is ott figyel a top 100ban, mint a Boys vagy a Mandalorian, amiknek szerintem nem sok keresnivalójuk van ott. Nincs elég szavazat ahhoz, hogy kiszűrje egy szűk rajongói réteg, vagy egy szándékos marketing hack erejét, és sokan szerintem le sem szavaznak, ha pár rész után kaszálnak egy sorozatot, emiatt nincs meg vagy csak gyengébben az a negatív visszacsatolás, ami filmeknél igen.
(Fun fact: a magyar Aranyélet jelenleg #91)

Ami a regényeket illeti, eddig az első könyvet olvastam végig, ami még csak egy felvezető novellagyűjtemény, és azt kell mondjam a minőség ott is ingadozó: van egészen erős darab, de olyan is, ami maximum kellemesen szórakoztató. Minőségben semmiképpen sem tenném oda egyelőre mondjuk a Trónok Harca regények mellé, bár nincsenek is olyan elvárásaim. (Persze a valódi fősztori majd csak a harmadik könyvtől indul, a sorozat tudtommal ezeket dolgozza fel.)
A játékból az elsőt vittem el kb 66%ig, és azért nem folytattam, mert az ilyen többszáz órás játékok nem igazán férnek bele az életembe. Talán majd egyszer befejezem. Emlékeim szerint egész jó volt a főszál (amennyire tudom a könyvek és a sorozat történetének az író által el nem ismert folytatása). A sidequestek minősége itt is változó. Az mondjuk valamennyire minden nagyobb rpg-re igaz, hogy sok a filler, de ebben volt pár egészen brilliáns is.
Naplózva

"Life is just a dream."
morph
Klubtagok

« Válasz #1001 Elküldve: December 27, 2019, 08:30:48 »

The Mandalorian: jópofa kis űrwestern a Star Wars világában, de amúgy semmi extra, én a Soloval tenném kb egy szintre. Jót tesz neki, hogy nem annyira kell mindenféle irreális rajongói elvárásoknak megfelelnie, és hogy inkább westerntoposzokkal operál az unalmassá vált Star Wars klisék helyett (azért abból is maradt egy pár: például úgy tűnik nem lehet valaki Star Wars történet főszereplője, ha a szüleivel nőtt fel). Látványos, akciódús amennyire kell, a sztorik egyszerűek, de rendben vannak, hangulat okés, csak néha csúszik meg, és a logikátlan hülyeség is zavaró szint alatt maradt nálam az utolsó részig. A főszereplő és a mellékszereplők okésak, pár kellemes meglepetéssel, bár nekem csak Werner Herzog szuggesztív alakítása volt kiemelkedő. A zene bejön, a főtémát néha még órákkal később is dúdolom magamban. Mosolyog 7/10
« Legutoljára szerkesztve: December 28, 2019, 09:01:59 írta morph » Naplózva

"Life is just a dream."
hétszünyû
Klubtagok

Hozzászólás: 3112

jajajaja !

« Válasz #1002 Elküldve: December 28, 2019, 08:37:38 »

Black Death

trailer:
https://www.imdb.com/title/tt1181791/videoplayer/vi1578998297?ref_=tt_ov_vi

Nem mai darab, de most szereztem belőle normális felbontást.
Furcsa egy film... A XIV. századi nagy pestisjárványok Európájában, a crécy-i csata után. Alapvetően történelmi mozi, némi fantasy beütéssel.
A történet és a cselekmény akár klasszikus Warhammer is lehetne, persze tudjuk, hogy a játék ebből a korból merítette az alapjait. Mosolyog
Burn the wich! Nem komplikálják túl, nincsenek benne csavarok, csak dráma. Azt nem értem miért kapott horror besorolást is...
A középkor koszos, véres és gyakran kegyetlen mai PC szemmel, de ettől még azért szerintem a horrortól messze van. Nyelv
A püspök által megbízott katonák egy különös, pestis által érintetlen falut keresnek, ahol állítólag démonokkal paktálásnak köszönhetik,
hogy nem terjed a kór.
A film nem határozza meg nekünk, hogy melyik oldal a jó vagy épp a rossz, hol a boszorkányvadászokat, hol az istenteleneket lehet épp utálni azért,
amit tesznek. Érdekes ívet ad az egésznek a kettősség. Tetszik a nyelvezet, valamennyire igyekeztek odafigyelni, hogy kb. a viselkedéssel együtt rendben legyen.
Vannak benne öregedőfélben lévő nagy nevek, Sean Bean, David Warner és fiatal feltörekvők.
A vége is hasonló, mint maga az alkotás, furcsa, kicsit se füle-se farka. Bár értem, hogy min próbál moralizálni a hittel kapcsolatban,
mindkét felet "kifigurázva".
Semmi extra, de a halovány Warhammer beütés miatt egy estére jó lehet, ha semmi más program vagy ötlet nincs. Vagy még egy olyan mozira
vágytok, ahol Sean Bean meghal!  Mosolyog
5,5-6/10
2 éve kb. már én is írtam róla itt, nekem tetszett de talán az volt a véleményem, hogy többet is ki lehetett volna hozni belőle.
Naplózva
Deinvater!
Baltás ember

« Válasz #1003 Elküldve: December 28, 2019, 05:13:49 »

Idézet
...bár nekem csak Werner Herzog szuggesztív alakítása volt kiemelkedő.

Bár kb. csak 3 jelenete van, de szerintem is fantasztikusan alakítja a meggyőződéses, pragmatikus, birodalmi "értelmiségit". Vidám

Naplózva

hétszünyû
Klubtagok

Hozzászólás: 3112

jajajaja !

« Válasz #1004 Elküldve: December 28, 2019, 10:20:16 »

Mandalorian - utolsó rész

Leszámítva azt a pár perces (light spoiler) “jajj meghalok - bakta spray” részt jól zárja a szezont. Pár dolgot felfed de csak pont annyit ami izgalmassá teheti a folytatást. Várom a második évadot.

Számomra a Mando ill. már a Solo is inkább képviseli az SW-t mint az új trilógia. Szerintem ez a jó irány, az alapsztori negyven év alatt túl nagyra nőtt, agyonnyomta Abrams-et is, aki számomra kissé elásta magát önismeretből. Persze ezt a terhet szerintem jelenleg a legtöbb mainstream rendező nem bírná el.

Mando összesítve 7,5/10 nálam.

Rise of Skywalker

A fentiekből gondolom kiderül, hogy megnéztem ill. a megnéztem enyhe túlzás az itt helyileg elérhető lengyel megosztó oldalakon már jó minőségben fent van lengyel felirattal így kb 1,5 óra alatt, sokszor pörgetve letudtam.

Oldalakat már nem akarok írni róla mert pl. a tesóm linkelte a 444-en megjelent kritikát aminek a 80%val egyetértek.

Nem az a film bűne, hogy szar. Helyenként szar volt az Anakin-trilógia is, viszont volt koncepciója. Volt eleje, közepe és vége. Nyilván az, hogy hova kell eljutni adott volt Lucas-nak de azt a kb 8 órát 3 részben ki is kellett tölteni. Volt ive és tempója a cselekménynek. Ja és a legfontosabb volt (új) SW feeling.

Ennek nincs, megint egy katyvasz az egész, kapkod, értelmetlen. Abrams egy szar SW rendező és most kiderült, hogy középszerű is ugyanis ahogy egy jó színész több szerepben is megállja a helyét egy jó rendező is képes több stílusban alkotni. Abrams nem, legalábbis a Disney-vel a seggében ebbe belebukott az én generációmnál aki ezen nőtt fel, ez volt neki A sci-fi.

Mint SW film 3/10
Mint egy átlagos sci-fi 5/10
Ezt a zene és a vizuál miatt érdemli ki, a karakterek ha lehet még inkább nevetségesek, egyes színészek mentik csak meg a filmet mint alkotást.
« Legutoljára szerkesztve: December 28, 2019, 10:28:53 írta hétszünyû » Naplózva
Oldalak: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 72   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás ide: