Choose fontsize:
Üdvözöllek, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
Hírek
Üdvözöllek!

Write your own HTML here in this area!
Oldalak: 1 ... 66 67 [68] 69 70 ... 72   Le
  Nyomtatás  
Szerzô Téma: Filmkritika - kritikán aluli és felüli filmek  (Olvasva: 263579 )
0 Tag és 2 Vendég ezt a témát nézi(k).
hétszünyû
Klubtagok

Nem elérhetô Nem elérhetô

Nem: Férfi
Hozzászólás: 3112

jajajaja !

« Válasz #1005 Elküldve: December 28, 2019, 10:22:16 »

Idézet
...bár nekem csak Werner Herzog szuggesztív alakítása volt kiemelkedő.

Bár kb. csak 3 jelenete van, de szerintem is fantasztikusan alakítja a meggyőződéses, pragmatikus, birodalmi "értelmiségit". Vidám

+1 illetve nekem Apollo Creed is tetszett Vidám
Naplózva
Whöerry
Klubtagok

Hozzászólás: 2313

« Válasz #1006 Elküldve: December 29, 2019, 10:23:24 »

The Witcher slő évad:

- Kb. folyamatosan néztem végig a sorozatot, és nézném tovább ha tudnám. Szerintem fantasztikusan fel van építve, és az egyik legjobb sorozat amit láttam az elmúlt időszakban. Ha fejlődik néhány dologban akár a kedvencek felé is mozoghat!

- Ami hibádzott számomra: tény hogy kicsit elnagyolt a frakciók és a világ bemutatása, ezt én is hiányoltam, sokkal érdekesebb ez a világ mint ahogy azt a sorozatban felvázolják, de szerintem így is érzékelhető hogy mennyire sokszínű és érdekes világot teremtett Sapkowski!
- A karakterek bemutatása is kicsit lehetett volna részletesebb, ez a 8 rész nem elég semmire, de úgy veszem észre mostanában ez a divat, mert félnek hogy bukik egy sorozat, és gondolom ne bukjon nagyot!
- Egy kicsit már belementek abba ami ebben a világban a legérdekesebb témák (politikai játszmák, rasszizmus, társadalmi egyenlőtlenségek), remélem ezeket jobban kibontják a következő évadokban.
- A CGI és a látvány kétoldalú, néhol nagyon jó, főleg a mágia esetében, néha a 90es éveket idézi, lásd a sárkányos rész! Ugyanez a kosztüm és a párbeszédek, bár ez kevésbé volt zavaró!
- Az eredeti történethez képest Cirri és Yennefer is főszereplőve avanzsált, amit jó döntésnek tartok. Mind a három szereplő szerintem tökéletes választás volt a szerepre, főleg Henry Cavill-re tudom mondani hogy nagyon pozitív csalódás volt, de Anya Chalotra is kifejezetten érdekessé tette a karaktert. Tény hogy a karakterek kevésbé vannak felépítve, de azért bőven van lehetőség megismerni mindkettőt és szerintem érthető és érdekes mindegyik! Cirri szerepe nagyon tompa, de végülis ő csak menekül, az ő szála unalmas, de lesz ez még sokkal érdekesebb!
- A bárdot játszó színész is színessé tette az egészet, a dalok nagyon jók, a sorozat zenéje összességében erős közepes!
- A történetvezetést jónak tartom, de még van benne mit fejlődni, kissé kaotikusnak tűnhet ha valakinek nem esik le gyorsan hogy 3 szálon, és 3 különböző idősíkban játszódnak az események. Ezt a "csavart" néhol feleslegesnek, néhol szükségesnek és jónak éreztem, és összességében elégedett vagyok!

Összességében azt tudom mondani hogy alig várom hogy lássam a folytatást. Nem mondom hogy nagyon erősen kezd a sorozat, és nem hasonlítgatnám semmihez, mert teljesen felesleges, mert hiába volt más sorozatnak nagyon erős első évada, hamar csökkent a színvonal, remélem itt fejlődni tudnak, és amit a második évadról olvastam fognak is!
Mondjuk hogy átlag nézőként aki szereti a fantasyt egy erős 7/10, ha úgy nézem hogy ismerem a világot, játszottam/olvastam akkor 8-8,5/10!
« Legutoljára szerkesztve: December 29, 2019, 10:27:39 írta Whöerry » Naplózva
morph
Klubtagok

Hozzászólás: 1977

« Válasz #1007 Elküldve: December 29, 2019, 10:44:00 »

- A karakterek bemutatása is kicsit lehetett volna részletesebb, ez a 8 rész nem elég semmire, de úgy veszem észre mostanában ez a divat, mert félnek hogy bukik egy sorozat, és gondolom ne bukjon nagyot!
Azt hiszem már a premier előtt berendelték a második évadot, úgyhogy annyira azért nem félhettek. Mosolyog

Ha abból indulok ki, hogy mennyi feleslegesen elnyújtott sorozatévadot láttam 13 de akár már 10 résszel is, akkor azt mondanám, hogy jogos a trend, mert 8 részben is ki lehet hozni egy feszes, jó történetet, de egyszer eljuthatnának oda is, hogy pont annyi része van egy sorozatnak, mint amennyire szüksége van. Valahogy sosem látok például 9 vagy 11 részes sorozatokat, pedig nem hiszem hogy minden sztorit pont 8, 10 vagy 13 esetleg 22 részben lehet a legjobban elmesélni...
Naplózva

"Life is just a dream."
morph
Klubtagok

« Válasz #1008 Elküldve: Janu?r 05, 2020, 12:53:32 »

Succession (1. évad): egy gazdag médiamágnás amerikai család sztorija arról, hogyan ölik egymást és másokat a hatalomért. Tulajdonképpen mondhatnánk, hogy a jelenkor Dallasa (olaj helyett médiával), de kidobva a szappanoperás giccset és hülyeséget, a helyét pedig feltöltve cinizmussal és prosztosággal. A karakterek jók, a sztori ha nem is túl eredeti, de pörgős, érdekes és visz magával, és tele van a sorozat baromi szórakoztató, antiPC beszólásokkal. Többnyire az egymás elleni powerplayek vannak a középpontban, de kb minden részbe jut valami bicskanyitagató jelenet, amikor ezek a kurva gazdag emberek kapcsolatba kerülnek a valósággal, amitől el vannak szakadva.
Engem baromira lekötött és elszórakoztatott, de biztos nem jön be mindenkinek, mert elég cinikus és igazából nincsenek benne szimpatikus szereplők. Akinek mondjuk bejött anno az Unreal annak tudom ajánlani, nálam hasonló kategóriában játszik (- románc (kamu és valódi) + vállalati politika és család). Van már második évad is és idén jön a harmadik. 7/10
« Legutoljára szerkesztve: Janu?r 05, 2020, 12:55:30 írta morph » Naplózva

"Life is just a dream."
KisG
Klubtagok

Hozzászólás: 2168

WHY???

« Válasz #1009 Elküldve: Janu?r 05, 2020, 10:56:50 »

Köszi az ajánlást, nekem eddig bejön. Elég elbaszott egy család. Vidám
Naplózva

Lehet, hogy csak agyak vagyunk tartályokban? ...ÍÍÍÍÍÍÍÛÛÛÛÛ... Vagy csak tartályok vannak?
hétszünyû
Klubtagok

jajajaja !

« Válasz #1010 Elküldve: Janu?r 06, 2020, 08:23:27 »

Witcher

Úgy érzem elég részt megnéztem ahhoz, hogy véleményt tudjak formálni mert az első rész nekem kicsit ellentmondásos volt.

Henry Cavillt mint színész azért szeretem mert tök beszédes arca van, sokszor szólnia sem kell elég ha rád néz. Ez bejött neki a DC szériában mint Superman Vidám ha vérbeli színész mint Mark Hamill talán már bánja is, hogy elvállalta.

Witcher-ként remek választás hisz inkább jókor kell jókat és tömören szólnia Vidám a metakommunikációs képességei mindenesetre teljesen alkalmassá teszik a szerepre.

A Gerolt rész részemről rendben is van nem is kockáztatnak az első három részben, bevált Witcher-es sablonokra építenek. A részek hosszabbak a Mando-nál így jut idő némi magyarázatra is, bár akinek fogalma sincs a lengyel író univerzumáról az így is sokat találgat. Mindenesetre Whöerry biztos elégedetebb, ő rövidnek ítélte a Mandalorian 35-37 perces epizódjait.

A "companion" szálakkal szerintem nehezebben boldogultak. Ciri indítása egy bazi nagy nyálas klisé, a bárd (Jaskier) meg eddig(4.) totál hülyeség de szerencsére Gerolt viszi a történetet.

A zenék nekem nagyon bejönnek, több helyen utána is kerestem mi szól.
Rákaptam vagyis jó Mosolyog

7-8/10 (részenként változó)
« Legutoljára szerkesztve: Janu?r 06, 2020, 08:29:31 írta hétszünyû » Naplózva
KisG
Klubtagok

WHY???

« Válasz #1011 Elküldve: Janu?r 13, 2020, 01:10:42 »

Túl vagyok én is a Succession 1. évadán. Nekem végig bejövős volt. Dávidnál némileg jobbra, 8-ra értékelem. Spoiler:
Én azt vártam mikor jön el az a pont, amikor valamelyik szereplő olyat tesz, amitől kihullik az "istenek" közül az Olympusról, és végignézhetünk egy társadalmi zuhanást. Az a legnyomasztóbb az 1. évadban, hogy -csináljanak is bármit- ez már náluk szinte lehetetlen. A Kenyt játszó színész egyébként szerintem érdemelne egy díjat. Vidám Amikor rázoomol a kamera és ő csak másodpercekig üveges tekintettel mered maga elé (és közben megszólal az ugyancsak jóra sikerült főcím), egyszerűen zseniális. Vidám

« Legutoljára szerkesztve: Janu?r 13, 2020, 01:13:18 írta KisG » Naplózva

Lehet, hogy csak agyak vagyunk tartályokban? ...ÍÍÍÍÍÍÍÛÛÛÛÛ... Vagy csak tartályok vannak?
morph
Klubtagok

« Válasz #1012 Elküldve: Janu?r 13, 2020, 06:24:25 »

A Kenyt játszó színész egyébként szerintem érdemelne egy díjat. Vidám
A kritikus szövetség díját asszem pont most kapta meg második évadért, amit én kicsit többre értékelek, mint a dilettáns újságírók által osztogatott Golden Globe-t.
Spoiler: nekem azok a kedvenc jeleneteim, amikor találkoznak az "egyszerű emberekkel", pl. az első részben a baseball fogadást ahogy lereagálja a Roman gyerek, vagy amikor a jótékonysági esten elkezdi magyarázni az egyik gazdag pöcs valamelyik gettóporontynak, hogy mennyire igazságtalanok a szociális juttatások.
Naplózva

"Life is just a dream."
KisG
Klubtagok

WHY???

« Válasz #1013 Elküldve: Janu?r 14, 2020, 07:15:39 »

A Kenyt játszó színész egyébként szerintem érdemelne egy díjat. Vidám
A kritikus szövetség díját asszem pont most kapta meg második évadért, amit én kicsit többre értékelek, mint a dilettáns újságírók által osztogatott Golden Globe-t.
Spoiler: nekem azok a kedvenc jeleneteim, amikor találkoznak az "egyszerű emberekkel", pl. az első részben a baseball fogadást ahogy lereagálja a Roman gyerek, vagy amikor a jótékonysági esten elkezdi magyarázni az egyik gazdag pöcs valamelyik gettóporontynak, hogy mennyire igazságtalanok a szociális juttatások.

Azok is teljesen jók, meg -spoiler- azok a jelenetek is, amikor bemutatják a családtagok klántagok egymáshoz való viszonyát, ami rohadtul hierarchikus. Pl. Tom - Shiw viszonya, vagy mindenki vs. Greg (aki egy szerencsétlen szerencsés flótás, de hát mégis a család része  Vidám). Az ütött, amikor a csaj kért tőle készpénzt kólára az automatához, neki csak 20 dollárja volt, ami annyi kicsi összeg számára, hogy nem is foglalkozott a visszajáróval, pedig a srácnak az volt a buszra való pénze. Vidám Elkezdtem közben a 2. évadot, eddig az is hozza a színvonalat.
Naplózva

morph
Klubtagok

« Válasz #1014 Elküldve: Janu?r 14, 2020, 09:50:39 »

-spoiler- azok a jelenetek is, amikor bemutatják a családtagok klántagok egymáshoz való viszonyát, ami rohadtul hierarchikus.
Még mindig spolier: ebből azt imádom, ahogy Tomot kb minden rendes családtag nyugodtan szívatja, ő meg csendben tűri, de cserébe azonnal belerúg bárkibe, aki nála alacsonyabban van a hierarchiában (Greg, Willa, stb.).
Naplózva

"Life is just a dream."
KisG
Klubtagok

WHY???

« Válasz #1015 Elküldve: Janu?r 16, 2020, 07:07:48 »

Még mindig a Succession: ledaráltam a 2. évadot, ami ugyancsak tetszett. Minden már eddig említettre rátesz egy lapáttal. Mosolyog Nyáron jön a 3. adag.
Naplózva

hétszünyû
Klubtagok

jajajaja !

« Válasz #1016 Elküldve: Janu?r 19, 2020, 09:06:51 »

Knives Out

9/10
Jó kis szombat esti szórakozás, megérte a mozijegy árát.
Figyelemre méltó szereposztás (Amerika Kapitány,Hames Bond,Sonny Crocket stb stb ) és egész jó detektíves sztori.

A vége kicsit egyszerűbb mint vártam de végig szórakoztató.
Csajjal is nézhető, ajánlom.
« Legutoljára szerkesztve: Janu?r 19, 2020, 11:56:50 írta hétszünyû » Naplózva
hétszünyû
Klubtagok

jajajaja !

« Válasz #1017 Elküldve: Janu?r 19, 2020, 11:10:59 »

Végigtoltam a Witcher-t is. A teljes első évad egyben nekem nem olyan meggyőző. Értem, hogy egy konkrét ívet akartak az egész sztorinak de a köztes részekben túl nagy a kicsapongás, hogy a 8. rész végén azt mondhassam "azta!!!"

Az egészet ha egy rövid időn belül le tudná tolni az ember talán jobban előjönne ez az érzés de a kb. órás részek miatt ez képtelenség.

Az első és az utolsó rész teszett igazán, közte volt azért több közepesen felépített.
Összességében azért pozitív véleménnyel vagyok róla. Továbbra is várom a folytatást.
7/10
« Legutoljára szerkesztve: Janu?r 19, 2020, 11:56:10 írta hétszünyû » Naplózva
Whöerry
Klubtagok

Hozzászólás: 2313

« Válasz #1018 Elküldve: Janu?r 20, 2020, 07:48:43 »

Még mindig a Succession: ledaráltam a 2. évadot, ami ugyancsak tetszett. Minden már eddig említettre rátesz egy lapáttal. Mosolyog Nyáron jön a 3. adag.

Hát ilyenkor látszik az izlesek és pofonok Mosolyog letöltöttem, megneztem másfél részt, és közben nem tudtam hogy ne aludjak el! Ráadásul a színészi játék nekem nem volt meggyőző! Ez van Mosolyog
Naplózva
KisG
Klubtagok

WHY???

« Válasz #1019 Elküldve: Janu?r 20, 2020, 12:43:16 »

Hát ilyenkor látszik az izlesek és pofonok Mosolyog letöltöttem, megneztem másfél részt, és közben nem tudtam hogy ne aludjak el! Ráadásul a színészi játék nekem nem volt meggyőző! Ez van Mosolyog

Ahogy Dávid már leírta, ez a sorozat (ahogy az Unreal is) nem való mindenkinek. Mosolyog

Ajánló(?): a hétvégén ledaráltam a Sex education c. hátőőő tini/középsulis netflix sorozatot, amit sokan dícsérnek. Gondolkodtam sokat leírjam-e egyáltalán nektek, mert egyrészt nem ti vagytok a tipikus nézőközönsége (igazából én se) és itt sokaknak alapból nem jön a be a tematikája. Szerintem végig nézhető volt, bár időnként rettenetesen idegesítettek a felhozott helyzetek vagy szereplők. Összességében egy 6-7/10-es értékelést azér' megér, ha valaki el tudja fogadni azt hogy miről szól. Azoknak ajánlom, akik szeretnének valamit nézni, de nincs már semmi a listájukon. Nyelv Ja igen, és még hozzá szeretném tenni, hogy
SOROS!!!                                            SOROS!!!                                            SOROS!!!
Naplózva

Oldalak: 1 ... 66 67 [68] 69 70 ... 72   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás ide: